3 komentāri

Šodien publiskots Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pētījums atklāj satraucošu ainu. Tajā noskaidrots, ka trešdaļa Latvijas pusaudžu vismaz reizi nedēļā sūdzas par nomāktību un nervozitāti.

Psihologi nevar nosaukt vienu konkrētu iemeslu bērnu sliktajai psiholoģiskajai sajūtai. Visbiežāk tās esot sekas nesaskaņām ģimenē un konfliktiem ar vienaudžiem. Kā vēl viens iemesls tiek minēta pārāk lielā slodze skolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Psiholoģe akcentē, ka vecāki un skolotāji nedrīkst nepievērst uzmanību izmaiņām bērna uzvedībā. Jāizrunājas un jāsaprot, kas pusaudzi nomāc vai satrauc. Citādi nākotnē var rasties nopietnas veselības problēmas.

Video

TOP komentāri

 • Latvietis
  +2 +2 0

  Latvietis

  Iemesls lielākajai daļai skolēnu ir tieši tāds, ka ir pārāk liela slodze. Agrie rīti, ilga mācīšanās skolā, ikkatrā stundā kāds pārbaudes darbs vai patstāvīgais darbs. Pēc skolas treniņš vai mājās, un viss vakars jāpavada gatavojoties nākamajai dienai uz skolu! Mājasdarbus mūsdienās, pēc maniem novērojumiem, uzdod daudz vairāk. Jo īpaši liela slodze ir 9.klases skolēniem, kā arī tiem, kuriem ir diagnosticējošie darbi, kas arī rada stresu. Kopumā šobrīd tiek likta ļoti liela slodze uz skolēniem, kas rada stresu un maz brīvā laika. Pietam nav skaidrs, kādēļ ir nepieciešams pagarināt mācību gadiem. Bērniem, kas cītīgi mācās ir tā jau pārāk liela slodze.
 • SO.
  +1 +1 0

  SO.

  Iemesli varbūt ir noteikti, bet nozīmīgums katram savs-padomājiet paši-agrie riti, cikos jaceļas, lai paspētu uz autobusiem, cik ir bērnu, kas iet kājām, kur būtu fiziska aktivitāte, stundas pašas par sevi, starpbrīžos rokās telefoni, augstākā pilotāža-uz veikalu pēc bulcinas, pēc stundām-daudziem atkal planšetes, vakaros varbūt mājas darbi, ko vecāki atcerējušies, tie līdz pusnaktij.Brīvdienās-ekskursijas uz lielveikaliem.Lūdzu, neuzņemiet personigi tās gimenes, kurās tā nenotiek, gods un slava Jums, bet Jūs esat mazākumā.Vēl pa vidu vecāku vaimanas par bērnu pārslodzi, ko viņi uztver kā lakmuss,nepareizs uzturs, jo mājās daudzi ēst negatavo, ko vajag.Un par slodzi darbā nerunājiet- padomju laikā godīgie cilvēki strādāja vēl vairāk,par dienaszagļiem nerunāju, bija un ir visos laikos.
 • Latvietis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl