Trešās atmodas barikāžu dalībnieki tomēr nekādas privilēģijas nedabūs – ne pensijas kāpumu, ne atlaides zālēm

3 komentāri
Trešās atmodas barikāžu dalībnieki tomēr nekādas privilēģijas nedabūs – ne pensijas kāpumu, ne atlaides zālēm
Foto: Aivars Liepiņš, f64

Bijušā Latvijas Tautas frontes līdera, Vienotības Saeimas deputāta Romualda Ražuka priekšlikumu atalgot barikāžu dalībniekus nobloķējuši koalīcijas partneri.

Visasāk iebildusi Nacionālā apvienība

Gada sākumā Latvijā ar daudziem pasākumiem plaši atzīmēja janvāra barikāžu 25 gadskārtu. Saeimā deputāti sāka darbu pie jauna likuma un priekšlikumi paredzēja dažādus labumus Latvijas neatkarības aizstāvjiem. Bija iecerēts paaugstināt neapliekamā minimuma slieksni, piešķirt atlaides medikamentiem, ārsta apmeklējumiem, pat palielināt pensiju. Lai gan gada sākumā ideju konceptuāli atbalstīja arī Saeimas atbildīgā komisija, tagad koalīcijas partneri to nobremzējuši.

”Visasāk iebilda Nacionālā apvienība. Viņi pret to iebilda arī plenārsēdē,” uzsvēra bijušais Latvijas Tautas frontes līderis, Saeimas deputāts no Vienotības frakcijas Romualds Ražuks.

NA: Ražuks spēra populistisku soli

Nacionālā apvienības deputāti atbildēja, ka ideju noraidījuši vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, valsts atbalsta jomā nevar vilkt vienādības zīmi starp barikāžu dalībniekiem, represētajiem un nacionālajiem partizāniem, kuri par neatkarību cīnījās ar ieročiem rokās.

”Nav iespējams konstatēt visus barikāžu dalībniekus, tāpēc nebūtu pareizi, ka tik vienkārši veicam šādu populistisku soli, ko Ražuka kungs spēra pirms pagājušām Saeimas vēlēšanām, lai iegūtu papildus atbalstu,” uzsvēra Nacionālās apvienības Saeimas deputāts Jānis Dombrava, piebilstot, ka Nacionālā apvienība ļoti augsti vērtē īsto barikāžu dalībnieku ieguldījumu neatkarības atjaunošanā.

Jānovērš krāpniecības iespēja

Zaļo un Zemnieku savienībā norāda, ka nevar dalīt labumus kamēr nav izdomāts kritērijs kā pierādīt dalību barikādēs.

”Mēs nedrīkstam nonivelēt cilvēkus, kuri patiesi stāvēja uz barikādēm ar to, ka izmantojot vienu vai otru nepilnību, parādīsies cilvēki, kuri tikai uzdosies par barikāžu dalībniekiem,” norāda ZZS saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Koalīcijas partneri gan norāda, ka ideja par sociālajām privilēģijām barikāžu dalībniekiem nav norakta pavisam. Tomēr, kad šis jautājums atkal parādīsies Saeimas darba kārtībā, neviens nespēj atbildēt.

Foto no barikādēm

Foto no barikāžu piemiņas pasākuma

Video

TOP komentāri

 • Viktorija
 • Juris
  +1 +1 0

  Juris

  Esmu Barikazu Dalībnieks. Vislielako pretestibu izrada tie, kas tur nebijam jo bija gļēvi nobaidijušies. Barikāžu Dalibnieki ir Tautas Sirdsapziņa!! Aicinu grupējumu NA ignoret nakamajās velēšanās. NEKO labu NA nav izdarijis.
 • Skolnieciņš
  +2 +1 -1

  Skolnieciņš

  Tolaik manam tēvam vel bija statuss, bet ģimenisku iemeslu dēļ viņš to zaudēja. ;(
  Mans tēvs stāvēja Baltijas ceļā, bet viņš nebrauca uz barikādēm, jo strādāja, tomēr viņš noziedoja 700 rubļu. Vai tas skaitās?
  Tagad viņš nožēlo, ka vispār tajā piedalijās, bet man ir po*u* uz šo valsti, jo mana cerība ir sen mirusi, sapuvusi, kremēta un izkaisīta strautā...
  Vai Latvijas PSR bija bomži?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl