Trešā daļa jauniešu pēc ārpusģimenes aprūpes nav gatavi patstāvīgai dzīvei

1 komentārs

Emocionāli un praktiski jauniešiem, kam pietrūkst ģimenes atbalsta, palīdz īpaša mentoru programma. Tajā ar jauniešiem savā pieredzē dalās pieaugušie no visdažādākajām profesijām.

Liene, pateicoties mentoru programmai, tagad plāno kļūt par dizaineri. Pirms četriem gadiem tieši mentore motivējusi meiteni uzsākt studijas Ekonomikas un kultūras augstskolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mentoru programmā ieguvēji ir abas puses. Jauniešu palīgi pārliecināti – programma ļauj ne tikai sniegt padomus jauniešiem, bet arī saņemt morālo un emocionālo gandarījumu.

Mentoru programma Latvijā darbojas jau piekto gadu. Kopumā programmā jau piedalījušies vairāk nekā 120 jauniešu. Šogad tajā uzņemti vēl 60 dalībnieki.

Katram jaunietim piemeklē mentoru, un tad vismaz 1 gada garumā viņi tiekas divas reizes mēnesī un arī kopā pavada brīvo laiku, piemēram, sporto vai apmeklē kultūras un mākslas pasākumus.

Bieži vien arī pēc programmas jaunieši turpina draudzēties ar saviem padomdevējiem. Organizatori saka, ka ļoti daudziem jauniešiem šī programma palīdzējusi iegūt pārliecību savos spēkos.

Piemēram, Liene Kuršinska pēc augstskolas absolvēšanas plāno uzsākt savu uzņēmējdarbību dizaina jomā.

Jauniete saka, ka tieši mentores atbalsts viņu motivē pieņemt svarīgus lēmumus.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl