Trasta komercbanka noguldītājiem garantētās atlīdzības sāks izmaksāt trešdien

0 Komentāru
Trasta komercbanka noguldītājiem garantētās atlīdzības sāks izmaksāt trešdien
FOTO: LETA

Par spīti Trasta komercbankas centieniem turpināt darbību, Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien lēma, – banka ir likvidējama. Ienesīgajā bankas likvidatora amatā apstiprināts zvērināts advokāts Ilmārs Krūms, kuram ir saites ar Nacionālo apvienību.

Garantētās atlīdzības noguldītājiem sākšot izmaksāt trešdien, bet bankas likvidāciju Krūms iecerējis pabeigt divos gados.

Trasta komercbankas pārstāve Krista Kreicberga-Neija tiesā pauda uzskatu, ka lēmumu par bankas likvidāciju nevar pieņemt Latvijas tiesās. Licenci anulējusi Eiropas Centrālā banka (ECB), bet Latvijas likumi neesot pielāgoti Eiropas Savienības (ES) normām. Finanšu un kapitāla tirgus pārstāvji oponēja.

Regula attiecas uz licences anulēšanu, bet jautājums par bankas likvidāciju ir nacionālajā kompetencē. Nesākot likvidāciju, bankas administratīvie izdevumi būtu milzīgi – aptuveni miljons eiro mēnesī. Pēc aptuveni stundu gariem strīdiem tiesa paziņoja lēmumu.

Trasta komercbankas pārstāve uz TV3 Ziņu jautājumiem atteicās atbildēt.

Tiesa arī akceptēja banku uzrauga lūgumu par Trasta komercbankas likvidatoru iecelt advokātu Ilmāru Krūmu.

Krūmam jau ir pieredze šādā darbā. Iepriekš viņš bijis akciju sabiedrības Kapitāla banka administrators. Pirms trijiem gadiem Krūma vārds medijos izskanēja saistībā ar Nacionālo apvienību – kā apvienības līdzpriekšsēdētāja Gaida Bērziņa partneris juridiskajā birojā Baltic Law Offices.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, Krūms savulaik bijis Ventspils naftas valsts pilnvarnieks, strādājis Latvijas Kuģniecības valdē un citos amatos, kā arī ziedojis partijai Tēvzemei un brīvībai/LNNK, kas ir viena no Nacionālās apvienības veidotājām. Cik lielu atlīdzību par bankas likvidāciju saņems, Krūms vēl nezinot.

No banku uzrauga puses Krūmam nav noteikti termiņi, cik ilgā laikā bankas likvidācija būtu jāpabeidz, taču – jo ātrāk, jo labāk. Savukārt Krūms likvidāciju iecerējis pabeigt divu gadu laikā.

Pēc četriem mēnešiem varētu sākt izmaksas arī tiem klientiem, kuru noguldījumi pārsniedz 100 tūkstošus eiro.

Atgādinām, ka atbilstoši banku uzrauga sniegtajai informācijai, Trasta komercbanka strādājusi ar lieliem zaudējumiem, pārkāpusi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas prasības un sodīta par pārkāpumiem naudas atmazgāšanas novēršanā.

Video

0 Komentāru