Tramvaju satiksmei slēgtais Brasas tilts: BVKB pagaidām nesniedz publisku informāciju par tā drošību

2 komentāri
Tramvaju satiksmei slēgtais Brasas tilts: BVKB pagaidām nesniedz publisku informāciju par tā drošību
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Rīgā turpinās nedienas ar satiksmes pārvadiem. Pēc Rīgas domes negaidītā lēmuma slēgt tramvaju satiksmi uz Brasas tilta, 11. tramvaja maršruts aizvietots ar pagaidu autobusu. Rīgas domē par tālāku situācijas risinājumu lems nākamās nedēļas sākumā, tikmēr Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) pagaidām nesniedz publisku informāciju par Brasas tilta drošību.

Par to Rīgas domes vadība paziņoja piektdienas vakarā, pamatojot lēmumu ar drošības apsvērumiem.

Piektdienas vakarā šis lēmums radīja apjukumu – cilvēki pieturvietās turpināja gaidīt tramvaju, jo nebija informēti, ka šis maršruts ir slēgts. 11. tramvajs kursē no Mežparka līdz Ausekļa ielai ”klusajā centrā”. Slēgtais tramvaja maršruts aizstāts šorīt. Tā vietā tagad brauc autobuss 11T, norāda “Rīgas satiskmes” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

”Ir slēgta tramvaju satiksme. 9. autobuss kursē tāpat kā līdz šim, un lai nodrošinātu pārvadājumus 11. tramvaja maršrutā, kopš šodienas rīta kursē autobuss ar numuru 11T.”

Pagaidu autobusā darbosies arī 11. tramvaja mēnešbiļetes. Autobuss 11T gan brauks līdz Abrenes ielas autobusu galapunktam, nevis līdz Ausekļa ielai ”klusajā centrā” kā 11. tramvajs.

”Es saprotu, ka, iespējams, ir kaut kādas neērtības, iespējams, lietas, kam ir jāpielāgojas. Bet, ja domes vadība ir šādi lēmusi drošības dēļ, tad tā ir prioritāra. Tagad labāk ir pieciest neērtības,” saka “Rīgas satiksmes” pārstāve.

Par tālāko rīcību saistībā ar tramvaju kustību pār Brasas tiltu Rīgas domē lems nākamās nedēļas sākumā. Būvniecības valsts kontroles birojs par Brasas tilta drošības stāvokli pagaidām publisku informāciju nav sniedzis.