Tramps var izmainīt ASV līdz nepazīšanai, prognozē ASV politikas pētnieki

0 Komentāru
Tramps var izmainīt ASV līdz nepazīšanai, prognozē ASV politikas pētnieki
FOTO: LETA

ASV ārpolitikas pētnieks un Ņujorkas Universitātes absolvents Mārtiņš Hiršs uzsvēr, ka “Trampa kritika pret NATO un simpātijas pret autoritārām valstīm, it īpaši Krieviju, nav nekas jauns. Vēlēšanu kampaņas laikā un vēl ilgi pirms tam Tramps ir kritizējis ASV sabiedrotos un cildinājis autoritārus, spēcīgus līderus.”

Foto

Arī Trampa ārpolitikas platforma “ASV pirmā” skaidri noliek ASV intereses pirmajā vietā iepretim sabiedroto interesēm un kopējam labumam. “Uzskatus, kādus pārstāv Donalds Tramps, kopš Otrā pasaules kara beigām nav pārstāvējies neviens ASV prezidents,” skaidro M. Hiršs. Turklāt “Donalda Trampa izdarības un izteikumi jau vēl pirms inaugurācijas grauj ASV tēlu visā pasaulē,” piebilst ASV ārpolitikas pētnieks.

“Lai gan Trampa stāšanos amatā, no vienas puses, sagaidām ar bažām, it sevišķi attiecībā uz sekām, ko nesīs viņa politika Krievijas jautājumā – tomēr mēs arī nevaram zaudēt cerību, ka prezidenta amats iedvesmos vai piespiedīs jauno valsts vadītāju kaut kādā mērā palikt pie ASV līdz šim deklarētajām vērtībām, tajā skaitā, drošības garantēšanu lielā daļā Eiropas,” uzrunājot tikšanās dalībniekus, sacīja ASV politikas vērotājs Ainārs Leijejs. Viņš pauda uzskatu, ka vēl arvien ir neiespējams precīzi prognozēt, kāda tieši būs Trampa iekšpolitika un ārpolitika.

“PolitiCafe” diskusijas tika uzsāktas pirms četriem gadiem ar mērķi pulcēt politikas un ārpolitikas entuziastus, jaunos profesionāļus un citus interesentus, lai neformālā un brīvā atmosfērā diskutētu par Latvijā un pasaulē aktuālajiem jautājumiem. Visi interesenti aicināti sekot līdzi jaunumiem “Facebook” izveidotajā domubiedru grupā “PolitiCafe”.

0 Komentāru