Tramps: “Islāma valsts” ir simtprocentīgi sakauta Sīrijā

2 komentāri
Tramps: “Islāma valsts” ir simtprocentīgi sakauta Sīrijā
AFP/SCANPIX

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” ir simtprocentīgi sakauts Sīrijā, piektdien paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps.

Kā pavēstīja Baltā nama preses pārstāve Sāra Sandersa, aizsardzības ministra pienākumu izpildītājs Patriks Šanahans informējis Trampu, kad viņš bijis lidmašīnā ceļā uz Floridu, ka “Islāma valsts” vairs nekontrolē teritorijas Sīrijā.

Pēc ierašanās Vestpalmbīčā Floridas štatā Tramps reportieriem demonstrēja divas Sīrijas kartes – vienā ar sarkanu bija atzīmētas “Islāma valsts” kontrolētās teritorijas pirms Trampa stāšanās amatā, bet otrajā nebija ar sarkanu iekrāsotu rajonu.

“Lūk, “Islāma valsts”, un lūk šis mums ir šobrīd,” pavēstīja Tramps, norādot uz karti bez “Islāma valsts”. “Jūs, puiši, varat paturēt karti. Apsveicu.”

Sīrijas ziemeļos ASV atbalstītā kurdu vadītā alianse cīņai pret “Islāma valsti” cenšas ieņemt pēdējo dažus kvadrātkilometrus lielu rajonu, kas vēl atrodas džihādistu kontrolē.

“Islāma valsts” vēl salīdzinoši nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur “kalifātu” un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Taču “Islāma valsts” cenšas nostiprināties Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

2 komentāri