Traģiskos notikumus Parīzē piemin arī karikatūristi Latvijā

1 komentārs
Traģiskos notikumus Parīzē piemin arī karikatūristi Latvijā
FOTO: LETA

Iespējams, kādu laiku karikatūristu amata brāļi pasaulē būs piesardzīgāki. Taču tas nedrīkst ietekmēt pašu galveno – vārda brīvību. Vakardienas traģiskos notikumus Parīzē piemin arī karikatūristi Latvijā.

Jau rīt Latvijas avīzes lapās ieraudzīs zīmējumu, kurā Gatis Šļūka LNT rāda darbu, ar kuru viņš pauž atbalstu nogalinātajiem amata brāļiem Parīzē.

”Es tos karikatūristus personīgi nepazīstu, bet ir tāda sajūta, ka ļoti daudzi aktīvi zīmē par šo tematu, bojāgājušajiem,” norāda Latvijas avīzes karikatūrists Gatis Šļūka.

Jautāts, vai kaut reizi savā mūžā saskāries ar dilemmu, vai zīmētais var tikt pārprasts un izraisīt neprognozējamas sekas, viņš atbild noliedzoši. Iespējams, cita mentalitāte vai principi.

Starp vairākām darbavietām Latvijā un ASV, divus gadus franču žurnālā Liberation ir publicējies karikatūrists Māris Bišops. Ziņa par notikumiem Parīzē bijusi šokējoša, un vismaz kādu brīdi tai būšot arī sekas.

Vairāki musulmaņu organizāciju pārstāvji Latvijā pauda nosodījumu brutālajai slepkavībai, vienlaikus arī sakot, ka neatbalsta darbības, kas var aizkart islamticīgo jūtas.

Iestājoties par vārda brīvību, mediju eksperte Anda Rožukalne, uzskata, ka globāli notikušais tomēr atstās ietekmi uz sensitīvu jautājumu kariķēšanu.

”Es uzskatu, ka pēc šī gadījuma mainīsies prakse medijos un liks pārvērtēt, kā stāstīt, – kāpēc mēs to darām, un kāpēc jāstāsta, to kas ne visiem patīk,” norādīja Rožukalne.

Šodien vadošie pasaules laikraksti traģiskos notikumus ievietojuši galvenajā lapās. Vēstīts tiek gan par apšaudes hronoloģiju, gan par pašiem karikatūristiem.

Vienlaikus, amata brāļi likuši noprast, ka viņi nejūtas iebiedēti, to attēlojot ne mazāk provokatīvos zīmējumos.

1 komentārs