Komentāri

Sākoties prezidentūrai, Eiropas Savienības augstāko amatpersonu ierašanās prezidējošajā valstī ir ierasta prakse, lai klātienē tiktu apspriesta darba kārtība nākamajam pusgadam. Par vienu no galvenajām prioritātēm Latvija ir izvirzījusi sadarbību ar kaimiņvalstīm Eiropas austrumos un šodien Rīgā kļuva zināms, ka panākta vienošanās par līdz šim lielākās finansiālās palīdzības sniegšanu Ukrainai.

Rīgā ir pārstāvēta gandrīz visa Eiropas Komisija tās prezidenta Žana Kloda Junkera vadībā, ieradies ir arī Eiropadomes prezidents Donalds Tusks. Gan Saeimā ar deputātiem, gan Nacionālajā bibliotēkā ar ministriem Eiropas Savienības komisāri diskutēja par Latvijas prezidentūras programmu un prioritātēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sarunas gan ir aizēnojis vakardienas terora akts Francijā. Pirms sanāksmēm ar klusuma brīdi tika pieminēti 12 bojāgājušie.

”Vispirms es gribētu lūgt jūs visus piecelties, ar klusuma brīdi atcerēties vakar Francijā bojāgājušos cilvēkus,” aicināja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Traģiskie notikumi Francijā nesuši izmaiņas ar Latvijas prezidentūras darba plānos, reaģējot uz teroristu uzbrukumu, politiķi ir vienojušies Eiropas Savienībā ieviest jaunu programmu cīņai pret terorismu. Taču galvenās Latvijas prioritātes, kuru mērķis ir veicināt Eiropas Savienības ekonomikas izaugsmi, paliek nemainīgas. Viens no mērķiem ir arī sadarbības stiprināšana ar Austrumu kaimiņvalstīm. Maijā tam Rīgā būs veltīts prezidentūras centrālais notikums Austrumu partnerības samits, kur liela loma tiks veltīta Ukrainas krīzei.

Pēc šīsdienas sarunām Junkers paziņoja, ka Eiropas Komisijā panākta vienošanās piešķirt līdz šim lielāko finansiālo palīdzību Ukrainai – gandrīz divus miljardus eiro.

”Varu šodien paziņot, ka Eiropas Komisija ir pieņēmusi lēmumu turpināt sniegt finansiālu atbalstu Ukrainai, kurai nepieciešama eiropiešu solidaritāte. Ar šīsdienas lēmumu, mēs esam paredzējuši Ukrainai piešķirt 1,8 miljardu eiro papildu atbalstu, tādējādi apliecinot, ka Eiropas solidaritāte ar Ukrainu nav tukši vārdi,” norādīja Junkers.

Premjerministre Laimdota Straujuma Junkeram pateicās par šo vienošanos.

Eiropas Komisijas prezidents Junkers arī pauda cerību, ka nākamajā pusgadā Latvija spēs palīdzēt panākt kādu progresu Briseles attiecībās ar Krieviju.

Pēc darba cēliena, pievakarē politiķi pulcējās Nacionālajā operā, kur ar uzrunām un trīs skaņdarbu noklausīšanos, svinīgi tika atklāta Latvijas pirmā prezidentūra.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl