Diena pēc Parīzes terora: visā Francijā izsludināts ārkārtas stāvoklis

0 Komentāru
Diena pēc Parīzes terora: visā Francijā izsludināts ārkārtas stāvoklis
Foto: AFP / LETA

Pagājušās nakts uzbrukumos – sprādzienos un apšaudēs – Parīzē kopumā gājuši bojā vismaz 128 cilvēki, bet koncertzālē vien – 80 cilvēku.

18:21

Beļģijas policija saistībā ar Parīzē notikušajiem terora aktiem sestdien veikusi kratīšanas vienā no Briseles priekšpilsētām, ziņo sabiedriskais televīzijas kanāls RTBF.

17:43

Ja Francija lūgs NATO palīdzību, tostarp iedarbināt NATO 5. pantu, NATO reaģēs, sacīja Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš.

17:05

Drošības apsvērumu dēļ slēgts Eifeļa tornis.

16:59

Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti atzīst, ka teroristu uzbrukumi varēja notikt jebkurā citā valstī, kas cīnās pret Islāma valsti.

16:38

Viens no mirušajiem teroristiem Parīzē pēc pirkstu nospiedumiem identificēts kā Francijas pilsonis

16:14

Pēc piektdienas traģiskajiem terora aktiem Parīzē ir atcelti visi šajā nedēļas nogalē Francijā plānotie sporta pasākumi.

15:45

Netālu no stadiona Stade de France, kur tika sarīkots viens no uzbrukumiem, pie viena no bojāgājušajiem teroristiem apskates laikā atrasta Sīrijas pilsoņa pase, ziņo Francijas mediji.

15:21

Bavārijas premjers Horsts Zēhofers ir izteicis apgalvojumus par to, ka pagājušajā nedēļā Vācijā arestētais vīrietis, pie kura auto atrasts liels daudzums automātisko ieroču, ļoti iespējams ir saistīts ar Parīzes teroraktiem. Policija ieročus pie vīrieša atrada veicot parastu ikdienas pārbaudi.

15:03

Ārlietu ministrija turpina apzināt Latvijas valstspiederīgo skaitu Parīzē pēc traģiskajiem piektdienas teroraktiem un aicina nevienu bez iemesla neapmeklēt publiskas vietas šajā pilsētā. Tajā pašā laikā aviolidojumi starp šo pilsētu un Rīgu nav būtiski traucēti.

14:28

Eiropas Savienības pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jautājumos Federika Mogerini ir paziņojusi, ka notikušais teorakts šobrīd ir piešķīris pavisam citu nozīmi pasaules centieniem meklēt risinājumu karā, kas notiek Sīrijā.

14:16

Grupējums Islāma valsts ir paziņojis, ka mērķi viņu uzbrukumiem, kas notika sešās vietās, turklāt Stade De France futbola stadiona apkārtnē un klubā Bataclan, ir rūpīgi izvēlēti. Grupējums paziņojis, ka Francija ir atbildīga par triecieniem musulmaņiem kalifātā. Kā zināms, Francija piedalās gaisa uzbrukumos pret Islāma valsti Irākā un Sīrijā.

13:55

Kā vēsta vietējie mediji, policija visu nakti pavadījusi mēģinot rekonstruēt uzbrukuma attīstību klubā Bataclan un apšaudē nogalināto cilvēku mirstīgās atliekas no notikuma vietas ir aizvestas tikai no rīta.

13:46

ASV prezidents Baraks Obama paziņojis, ka notikušais nav uzbrukums tikai Parīzei un Francijas iedzīvotājiem. “Tas ir uzbrukums visai cilvēcei un mūsu kopējām vērtībām,” viņš saka.

13:33

Romas pāvests Francisks I notikušo teroraktu nodēvējis par necilvēcīgu. “Šādai rīcībai nav nekāda pamatojuma,” viņš sacīja telefonintervijā katoļu televīzijas stacijai. “Tas ir necilvēcīgi.”

13:05

Atbildību par uzbrukumiem uzņēmusies teroristu organizācija Islāma valsts, vēsta Reuters. Kā liecina jaunākā informācija, koncertzālē apšaudi sarīkojuši četri vīrieši.

12:29

Francijas prezidents Frasuā Olands nežēlīgos uzbrukumus ir nodēvējis par “karadarbības aktu” un tajos  apsūdzējis teroristu grupējumu Islāma valsts.

12:17

Saistībā ar traģiskajiem notikumiem Francijā ir pasludinātas trīs dienu sēras.

12:01

Francijas prezidents Fransuā Olands, ierodoties notikuma vietā pie Bataclan koncertzāles, paziņojis, ka atbilde teroristiem būs nežēlīga. “Teroristiem, kas spējīgi uz šādām zvērībām ir jādara zināms, ka viņiem būs jāatbild Francijas priekšā,” uzsvēra valsts prezidents.

11:58

Francijas laikraksta Le Monde žurnālists Daniels Psenī izplatījis video, kurā redzams, kā cilvēki cenšas tikt prom no teroristu ieņemtās koncertzāles Bataclan. Brīdinām, ka tajā redzami arī nepatīkami skati.

Video:


Images de la fusillade au Bataclan by lemondefr

11:41

Reaģējot uz teoraktiem Parīzē, Drošības policija šodien sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā piedalīsies Latvijas augstākās amatpersonas. “Traģiskie notikumi Francijā uzskatāmi apliecina, ka terorisms šobrīd ir viens no galvenajiem draudu avotiem Eiropā. Vienlaikus terorisma draudu līmenis Latvijā saglabājas zems un Drošības policijas rīcībā šobrīd nav informācijas, kas liecinātu par nepieciešamību paaugstināt terorisma draudu līmeni mūsu valstī. Reaģējot uz terora aktiem Parīzē, Drošības policija strādā pastiprinātā režīmā un uztur kontaktus ar ārvalstu partneru dienestiem,” teikts izplatītajā paziņojumā.

11:36

Pēc Francijas prokuratūras rīcībā esošās informācijas, šobrīd ir apstiprināta 128 cilvēku nāve, taču vēl 99 atrodas kritiskā stāvoklī. Teoraktos ievainotu personu skaits sasniedz ap 200.

Rīts pēc terorakta Parīzē:

11:10

Latvijas Ārlietu ministrija turpina apzināt Latvijas valstspiederīgo skaitu Parīzē. Šajā materiālā atradīsiet informāciju, kas jāņem vērā ikvienam iedzīvotājam, kurš šobrīd atrodas Francijas galvaspilsētā.

10:37

Latvijas Ārlietu ministrija izplatījusi paziņojumu, ka kategoriski nosoda uzbrukumu sēriju Francijas galvaspilsētā. Jau šobrīd ir skaidrs, ka ir pastrādāti zvērīgi uzbrukumi pret Francijas galvaspilsētas iedzīvotājiem, kuri met izaicinājumu sabiedriskajai kārtībai un jebkuras pilsoniskas sabiedrības pamatvērtībām. Barbariskie uzbrukumi Parīzē atkal ir atgādinājums starptautiskajai sabiedrībai par nepieciešamību kopīgi un visiem spēkiem cīnīties pret terorismu un vardarbīgu ekstrēmismu.

Līdzjūtības un gatavību palīdzēt izteikusi ASV, Lielbritānija un Vācija, kā arī citas valstis.

Televīzijas tiešraidē – ziņās pēc jau notikušām apšaudēm un sprādzieniem Parīzē – Bataclan koncertzālē atskanējuši vēl pieci sprādzieni, tāpat bija dzirdami cilvēku kliedzieni. “Ķīlnieki tiek šauti nost viens pēc otra,” tā esot sacījis kāds no aculieciniekiem, ziņo Fox News.

Abi uzbrucēji – gados jauni vīrieši, aukstasinīgi slepkavas – tika nogalināti. Viens no viņiem pirms tam esot paziņojis, ka viņš pārstāv Islāma valsti.

Foto:

0 Komentāru