Traģēdija Saulkrastos: privātmājā bija ierīkota pirotehnikas un sprādzienbīstamu vielu nelegālā noliktava

8 komentāri

Traģēdija Saulkrastos. Eksplozijas laikā privātmājā bojā gājuši vienas ģimenes pieci cilvēki – vecāki, divi bērni un vecmāmiņa. Policija jau paziņojusi – sprādzienu radījusi pirotehnikas nelegāla glabāšana lielos apjomos.

Sprādziens bijis tik spēcīgs, ka divstāvu māja ir ne tikai nolīdzināta līdz ar zemi, bet tās smagie betona bluķi lidojuši vairākus desmitus metru tālumā, nodarot postījumus arī kaimiņu mājām un uzkrītot uz autoceļa. Kaimiņi stāsta, jau no paša sākuma bijis skaidrs – notikušais saistīts ar pirotehnikas sprāgstvielām.

Arī glābējus, ierodoties notikuma vietā, apdraudēja pirotehnikas neprognozējami sprāgstošie šāviņi.

Juris
kaimiņš, aculiecinieks

Vispirms bija lielais sprādziens, ko mēs, vēl iekšā būdami, sajutām kā milzīgu dārdienu. Pēc tam mēs iznācām ārā un turpinājās atsevišķi sprādzieni. Varēja redzēt vizuāli, ka kaut kas vizuāli līdzīgs raķetēm, nu kā šauj raķetes.

Laura
kaimiņiene, aculieciniece

Dzirdējām ļoti spēcīgus, tuvu notiekošus salūta šāvienus, bet ļoti, ļoti stiprus.

Ugunsdzēsēji objektā strādāja 11 stundas, bet uzreiz sapratuši – izglābt cilvēkus vairs nav iespējams.

Traģiski mirusi Latvijas zināmākā pirotehnikas meistara Ilmāra Āboliņa ģimene, kas iepriekš rīkojusi uguņošanu Latvijas un Rīgas svētkos.

TOP komentāri

  • Ieva Ieva Ieviņa
    +5 +4 -1

    Ieva Ieva Ieviņa

    drausmīga traģēdija:((( es to pirotehniku iazliegtu vispār pārdot atklāti.Pa manam uguņošnai jābūt tikai profisionālai,nevis katrs kurš grib šaudās!!!!
  • Ērika Krimska
  • Girts Burvis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl