Traģēdija Dobelē: bērni vieni bez ēdiena bijuši vairāk nekā nedēļu

9 komentāri

Prātam neaptverama traģēdija notikusi Dobelē. Tur nedēļu četri mazi bērni bijuši ieslēgti dzīvoklī ar mirušiem vecākiem. Diemžēl jaunākā atvase – deviņus mēnešus vecs zīdainis – miris bada nāvē.

Likumsargi pauž sašutumu par cilvēku attieksmi, jo neviens nav pievērsis uzmanību ilgstošām bērnu raudām. Šī sabiedrības vienaldzība prasījusi viena bērna dzīvību.

Policijā vakar vērsusies bērnu vecmāmiņa, kura divas nedēļas bijusi prom ciemoties un tagad, kad atgriezusies, nekādi nevar sazināties ar savu meitu, kas dzīvo kopā ar vīru un četriem bērniem. Mēģinot iekļūt meitas dzīvoklī, viņa otrpus dzirdot tikai skaļas mazbērnu raudas, bet durvis neviens vaļā netaisa. Likumsargi tūdaļ reaģēja, talkā saucot ugunsdzēsēju un glābēju komandu, kas pa otrā stāva logu iekļuva dzīvoklī. Tajā pavērās šausminoša aina.

Likumsargi vardarbīgas nāves pazīmes abiem mirušajiem laulātajiem – 50 gadus vecajam vīrietim un 23 gadīgajai sievietei – nav konstatējuši. Un patlaban ticamākā versija par abu nāves apstākļiem, ka notikusi narkotiku pārdozēšana.

Bērnu vecmāmiņa policijai liecinājusi, ka znots lietojis narkotikas. Likumsargi pieķēruši nebija. Tomēr policijai bija zināms par lauleņa vardarbīgo dabu. Jo nereti sadzīves strīdus vīrietis risinājis ar dūru palīdzību. Tāpēc nošķirts no ģimenes.

Policiju šajā traģēdijā visvairāk pārsteidz līdzcilvēku attieksme. Lai gan ģimene dzīvo daudzdzīvokļu mājā ar daudz kaimiņiem, aizdomīgā kārtā neviens neko nav nedz dzirdējis, nedz pamanījis. Šāda sabiedrības vienaldzība likumsargus pārsteidz tikpat dziļi kā pats notikušais fakts.

Policijā zina teikt, ka ģimene bijusi trūcīgās ģimenes statusā, taču sociālie darbinieki, neskatoties uz piedzīvotajiem konfliktiem, to raksturo kā pozitīvu, kur bērni tīri, apkopti, apģērbti, paēduši.

Pašvaldībā nenoliedz, ģimenei bijušas materiālas problēmas, bet tās palīdzēts risināt, un šo daudzbērnu ģimeni neraksturo kā nelabvēlīgu vai kas ir bāriņtiesas uzskaitē. Turklāt īsi pirms Ziemassvētkiem visa ģimene bijusi ieradusies pēc svētku dāvaniņām bērniem.

TOP komentāri

 • Vineta
  +3 +3 0

  Vineta

  Kas par murgu! Sižetā nebeidzamas pretrunas. Ģimene bija normāla, bet tēvam bija tiesa piemērojusi saskarsmes liegumu par vardarbību. Ģimenei bija trūcīgo statuss un saņēma soc. palīdzību, tai pašā laikā tēvs lietoja narkotikas, ko nu galīgi nevar atļauties trūcīgā statusā esoši ļaudis.Tas, ka māja bija tīra un kārtīga neko neliecina. Mūsu pagastā arī bija 2 daudzbērnu ģimenes, pārbaudes laikā vienas māja bija ne tik priekšzīmīgā kārtībā, jo vecāki strādāja, bērniem bija ko ēst un šur tur redzēja nemazgātus traukus u.tml., bet visi bērni tiešām bija nodrošināti un vecāki bija līmenī. Otras ģimenes mājās bija ideāla kārtība, ne netīro trauku, ne ēdiena palieku uz galda. Un kas bija par iemeslu ideālajai kārtībai? Tas, ka šajā mājā bija bads un ēdiena tur praktiski nekad nebija. Tā lūk!
 • Betija
  +2 +2 0

  Betija

  Nē, forši, dāmīte esot bijusi stāvoklī, neskatoties uz to, pārdozēja narkotikas. Nu, sociālie dienesti, neesiet taču tādi cūkas un atzīstiet savu neizdarību, nevis visu cenšaties uzvelt sabiedrībai. Nevar šāda ģimene nebūt jūsu redzeslokā un ja tiešām nav, tad par ko jūs saņemat algas?
 • Inese
  +1 +1 0

  Inese

  Bet kur paliek pašu vecāku atbildība? Sabiedrībai jārūpējas, lai nepilngadīgiem nepārdod cigaretes un alkoholu, sabiedrība vainīga , ka ģimenē, kur bērni rodas ik pēc gada, vecāki vēsā mierā lieto narkotikas, kā rezultāts īstenībā arī ir viss notikušais. Jā, ziņot gan vajadzēja, taču saspringtajā svētku laikā cilvēki varēja arī nebūt mājās vai arī nepievērsa uzmanību tāpēc, ka , iespējams, bērnu raudas no "labvēlīgās ģimenes " dzīvokļa nebija nekāds jaunums.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl