Traģēdija Dobelē: bērni vieni bez ēdiena bijuši vairāk nekā nedēļu

9 komentāri

Prātam neaptverama traģēdija notikusi Dobelē. Tur nedēļu četri mazi bērni bijuši ieslēgti dzīvoklī ar mirušiem vecākiem. Diemžēl jaunākā atvase – deviņus mēnešus vecs zīdainis – miris bada nāvē.

Likumsargi pauž sašutumu par cilvēku attieksmi, jo neviens nav pievērsis uzmanību ilgstošām bērnu raudām. Šī sabiedrības vienaldzība prasījusi viena bērna dzīvību.

Policijā vakar vērsusies bērnu vecmāmiņa, kura divas nedēļas bijusi prom ciemoties un tagad, kad atgriezusies, nekādi nevar sazināties ar savu meitu, kas dzīvo kopā ar vīru un četriem bērniem. Mēģinot iekļūt meitas dzīvoklī, viņa otrpus dzirdot tikai skaļas mazbērnu raudas, bet durvis neviens vaļā netaisa. Likumsargi tūdaļ reaģēja, talkā saucot ugunsdzēsēju un glābēju komandu, kas pa otrā stāva logu iekļuva dzīvoklī. Tajā pavērās šausminoša aina.

Likumsargi vardarbīgas nāves pazīmes abiem mirušajiem laulātajiem – 50 gadus vecajam vīrietim un 23 gadīgajai sievietei – nav konstatējuši. Un patlaban ticamākā versija par abu nāves apstākļiem, ka notikusi narkotiku pārdozēšana.

Bērnu vecmāmiņa policijai liecinājusi, ka znots lietojis narkotikas. Likumsargi pieķēruši nebija. Tomēr policijai bija zināms par lauleņa vardarbīgo dabu. Jo nereti sadzīves strīdus vīrietis risinājis ar dūru palīdzību. Tāpēc nošķirts no ģimenes.

Policiju šajā traģēdijā visvairāk pārsteidz līdzcilvēku attieksme. Lai gan ģimene dzīvo daudzdzīvokļu mājā ar daudz kaimiņiem, aizdomīgā kārtā neviens neko nav nedz dzirdējis, nedz pamanījis. Šāda sabiedrības vienaldzība likumsargus pārsteidz tikpat dziļi kā pats notikušais fakts.

Policijā zina teikt, ka ģimene bijusi trūcīgās ģimenes statusā, taču sociālie darbinieki, neskatoties uz piedzīvotajiem konfliktiem, to raksturo kā pozitīvu, kur bērni tīri, apkopti, apģērbti, paēduši.

Pašvaldībā nenoliedz, ģimenei bijušas materiālas problēmas, bet tās palīdzēts risināt, un šo daudzbērnu ģimeni neraksturo kā nelabvēlīgu vai kas ir bāriņtiesas uzskaitē. Turklāt īsi pirms Ziemassvētkiem visa ģimene bijusi ieradusies pēc svētku dāvaniņām bērniem.

9 komentāri