Komentāri
Traģēdija Čaka ielā: trolejbusa vadītāju lūdz sodīt ar piecu gadu cietumsodu
FOTO: LETA

Piektdien, 9. decembrī, Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurors, uzstājoties tiesas debatēs, krimināllietā, kurā apsūdzēta trolejbusa vadītāja par avārijas izraisīšanu Čaka ielā, kurā bojā gāja divas gājēju pārejas šķērsotājas, tiesai lūdzis piemērot apsūdzētajai piecu gadu brīvības atņemšanu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa minētajā krimināllietā līdz 2016. gada 20. decembrim izsludinājusi pārtraukumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Prokuratūra jau vēstīja, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā vadot transportlīdzekli, tuvojoties regulējamai gājēju pārejai, nepievērsa pietiekamu uzmanību apkārtnei, brauca ar ātrumu, kas negarantēja kustību drošību konkrētā situācijā, savlaicīgi neieraudzīja, ka viņas braukšanas virzienā luksoforā deg sarkanais signāls un neapturēja trolejbusu pirms luksofora, bet turpināja kustību uz priekšu, kur nedeva ceļu divām gājējām. Rezultātā abas gājējas tika notriektas uz gājēju pārejas. No gūtajām traumām abas gājējas mira.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 260.panta otrās daļas.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Lasi vēl