Toreiz un tagad! Kā Bez Tabu realitātē sastapās ar birokrātijas murgu Latvijas likumdošanas mērcē!

0 Komentāru
Toreiz un tagad! Kā Bez Tabu realitātē sastapās ar birokrātijas murgu Latvijas likumdošanas mērcē!
Foto: Ekrānuzņēmums

Uz Lokomotīves ielas daudzstāvu namu Bez Tabu dodas pēc tam, kad saņemts signāls no mājas iedzīvotājiem. Te otrā stāva dzīvoklī dzīvo sieviete ar dēlu, kuri gadiem dzen izmisumā kaimiņus.

Kaimiņiene stāsta, – kad viņš sāka iet skolā, sāka darīt visādas nejaucības. Viņš aizdedzināja savu vecmāmiņu. Vecmāmiņa iet laukā no dzīvokļa, viņš viņai uzlej petroleju un aizdedzina. Es pati divas reizes esmu viņu dzēsusi!!!

Foto

Tie pieaicināts Pārtikas un veterinārais dienests, jo tie ir atbildīgi kontrolēt, vai dzīvnieki tiek turēti atbilstošos apstākļos. Klauvējam pie mājokļa durvīm cik gribam, neviens vaļā never. Pirmajā vizītes reizē PVD atstāj rakstveida ziņu dzīvokļa īpašniekiem, nosakot datumu, kad tie ieradīsies vēlreiz un kad tie obligāti ielaižami mājas vietā.

Atkārtotajā apmeklējuma reizē arī esam klāt, bet tas beidzas bez rezultāta. Durvis ir ciet, policijai nav iemesla durvis uzlauzt. PVD izrāda atklāju nepatiku pret atbraukušajiem dzīvnieku patversmes pārstāvjiem.

Vizīte beidzas un sāk likties, ka tā arī neuzzināsim, kas notiek iekšā. Paiet vairākas nedēļas un pēkšņi saņemam ziņu no mājas iedzīvotājiem, ka pie ēkas valda rosība. PVD, “ātrā palīdzība”, policija, glābēji. Pārtikas un veterinārais dienests sagādājis tiesas sankciju un dzīvoklī iekļūšanas atļauju. Kad durvis atvērtas, skats paveras baiss. Gaitenis piekrauts tik tālu, ka istabās tikt var tikai rāpjoties pāri atkritumu kalniem. Dzīvoklī ir dzīvnieki. Kad to saimniecei palūdz, lai ļauj apskatīt dzīvniekus viņa atsaka – Te nav cirks, apskatīt nevar. Tas nav ļauts.

Pēc ilgas pierunāšanas sieviete tiek nodota mediķu aprūpē, bet vīrieti policistiem nākas izvest ar varu. Beidzot var pārbaudīt dzīvokli. Visas malas piekrautas ar dažādām mantām, smirdoņa tāda, ka elpu rauj ciet. Aizdomas par suņiem un ne tikai apstiprinās.

Kopumā dzīvoklī ir deviņi suņi, ezis, krupis un peles. Tos nogādā patversmē. Vai nu nāburgiem varētu iestāties miers? Dzīvokli iztīrīs. Sociālajā dienestā saka, ka bez īpašnieku piekrišanas ķerties klāt mantām nedrīkst. Tiek piesaukta svētā, privātās dzīves neaizskaramība, kaut ar tas ir pretrunā sabiedrības interesēm.

Video

0 Komentāru