Toreiz un Tagad – Bez Tabu saņem signālu par to, ka kāda mazuļa vecāki pieķēruši nolīgto aukli izturamies pret bērnu agresīvi!

0 Komentāru
Toreiz un Tagad – Bez Tabu saņem signālu par to, ka kāda mazuļa vecāki pieķēruši nolīgto aukli izturamies pret bērnu agresīvi!
Foto: Ekrānuzņēmums

Toreiz un Tagad. Pirms aptuveni gada raidījums Bez Tabu saņem signālu par to, ka kāda mazuļa vecāki pieķēruši nolīgto aukli izturamies pret savu atvasi agresīvi un vecāku prātam neaptverami, ko pierādīja vecāku veikts video ieraksts. Atgriežamies pagātnē, kad tikāmies ar vecākiem un vārda tiešā nozīmē uzsākām aukles medības.

Bez Tabu rīcībā nonāk īss video fragments no video, ko uzņēmuši vecāki, lai pārliecinātos kas notiek viņu mājās, kad tur atrodas viņu nolīgta aukle, kurai jāpieskata zīdainis. Pēc notikušā vecāki aukli padzen, bet viņa atrod citu pieskatāmo. Paiet kāds laiks, un arī šajā ģimenē rodas aizdomas, jo mazulis kļūst aizvien nervozāks un agresīvāks.

Sākotnēji vecāki to skaidro ar adoptācijas periodu, jo pie jaunās aukles jāpierod. Nejaušības pēc vecāki uzzina, kā aukle izturējusies pret citiem pieskatāmajiem, jo ir video novērošanas kameras ieraksts, kuru veikusi ģimene, kurā šī pati sieviete pirms gada pieskatīja bērnu. Tajā redzams, ka zīdainis tiek vardarbīgi barots, un, lai nespārdītos, viņa rokas, kājas tiek piespiestas ar dīvāna spilvenu. Turpmākie notikumi ir ārpus jebkādiem rāmjiem.

Ir redzēts tas, ka viņa dabiskās vajadzības nokārto bļodā, vietu sakopj un redzams, ka viņa pēc tam urīnu pievieno bērna biezenim.

Foto

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa atzīst, ka šāds vardarbības gadījums viņas praksē ir pirmo reizi.

Pirmkārt tas ir sašutums un izmisums par to, kas ir jāpārcieš bērnam, kurš ir nonācis sveša cilvēka rokās un kurš ar viņu var darīt ko grib.

Par aukli arī interneta dzīlēs klejo sūdzības. Ir noskaidrots viņas tālruņa numurs, sazvanīta un sarunāta tikšanās. Noteiktajā laikā viņa uz tikšanos neierodas sakot, ka atrodas pie dēla un pieskata viņa bērnus. Klaji meli, jo pārraidi redz kāda ģimene, kuri atpazīst sievietes balsi un tiekoties ar Bez Tabu apstiprina, ka telefona intervijas laikā dzirdamās bērnu balsis ir viņu bērnu balsis.

Fragments no telefonsarunas ar aukli:

Jums zvana no TV3, ”Bez Tabu”. Pie mums vērsās māmiņas, no kurām viena ir veikusi video ierakstu. Tas ir nonācis mūsu rokās. Jūs zināt par ko es runāju? Es saprotu, jā. Kāds ir jūsu skaidrojums? Pirmkārt, es nožēloju. Dieva priekšā esmu grēkus izsūdzējusi un vairāk bērnus nepieskatu. Tikai savus mazbērnus. Kā jūs varat izskaidrot urinēšanu bļodā. Kur palika tas urīns? Kuš meitiņ. Jūs mani dzirdat? Es dzirdēju jūsu jautājumu. Kā tad tur bija? Hallo, jūs mani dzirdat? …….

Saruna tiek pārtraukta. Iecavā, kurp dodamies, apstiprina, ka ir tāda sieviete vārdā Helēna, kura pieskata bērnus. Kaimiņi norāda virzienu, kurā meklējama viņas māja, bet tur neviena nav. Vecāki bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā uzraksta iesniegumu, lieta tālāk nodota policijai. Vai likumsargiem izdosies noskaidrot patiesību?

Video

0 Komentāru