Topošo likumsargu izglītošanai izvēlēsies valsts universitāti; galvenā kandidāte – RSU

Pievienot komentāru
Topošo likumsargu izglītošanai izvēlēsies valsts universitāti; galvenā kandidāte – RSU
Ilustratīvs attēls. (MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64)

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), iespējams, nākotnē nodarbosies ar jauno likumsargu izglītošanu. Vai šī augstskola tam ir piemērota, otrdien jālemj valdībai.

Šogad maijā valdība atbalstīja likumsargu izglītošanai paredzētas jaunas struktūrvienības izveidi kādā no universitātēm. Iekšlietu ministrija par piemērotāko tam atzinusi RSU. Tai jau esot pozitīva sadarbības pieredze ar Valsts policiju, turklāt atbilstošais studiju virziens “Iekšējā drošība un civilā aizsardzība” saņēmis pozitīvu akreditāciju uz maksimālo termiņu.

Aprēķināts, ka tiesībaizsardzības iestādēm likumsargu studijām laikā no 2021. līdz 2025. gadam nepieciešami 6,7 miljoni eiro.

Visu tiesībsargājošo iestāžu vadītāji norādījuši, ka šobrīd Latvijā izmeklētāju, policistu un citu šīs nozares jauno darbinieku kvalifikācija ir vāja, tāpēc akūti nepieciešama īpaša izglītība Latvijā, ko agrāk nodrošināja Policijas akadēmija, kura tika likvidēta.

Paredzēts, ka turpmāk katra no tiesībaizsardzības iestādēm, kura speciālistu sagatavošanā īstenos sadarbību ar šo augstskolu, veiks samaksu un slēgs līgumu par speciālistu sagatavošanu, kā arī vienosies par sagatavojamo speciālistu skaitu konkrētajā studiju gadā.