Komentāri

Latvijā topošajiem ugunsdzēsējiem joprojām nav pietiekamu iespēju apgūt praktiskas iemaņas darbam sagruvušās ēkās, jo Latvijā nav profesionāla treniņu poligona. Zolitūdes Maxima traģēdijas gadskārtas priekšvakarā secināts, ka ļoti daudzām ārkārtas situācijām glābēji ir sagatavoti tikai teorētiski. 

Kamēr topošie ugunsdzēsēji Lietuvā un Igaunijā mācās savos profesionālajos poligonos, tikmēr latviešiem atliek tikai improvizēt – ugunsdzēsēji savākuši automašīnu riepas, izrakuši bedri, bet šādas šķēršļu joslas lielākoties domātas tikai spēka treniņiem un nesagatavo ugunsdzēsējus ļoti smagām un nopietnām avārijas situācijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācību poligona projektu izstrādāja tieši pirms 15 gadiem, bet neviens no līdzšinējiem iekšlietu ministriem to neuzskatīja par vajadzīgu. Tagad projekts kā izsapņots sapnis piekārts garāžā pie sienas. Tā vietā topošie ugunsdzēsēji avāriju situācijas apgūst teorētiski no tāfeles un videofilmām.

Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas pasniedzējs Artūrs Hroļenko no Zolitūdes Maximas izgāja neilgi pirms otrā nobrukuma, kurā bojā gāja trīs viņa kolēģi, un sauc par nepieņemamu situāciju, ka par treniņu ugunsdzēsējiem bieži vien kļūst tikai reāli notiekošie negadījumi.

Turklāt topošie ugunsdzēsēji nevar pilnā apjomā trenēt izpratni pat par dažādiem degšanas veidiem un ugunsgrēka attīstības faktoriem.

Ugunsdzēsēju koledžas direktors stāsta – nepietiekamā tehniskā līmenī ir arī praktiskie treniņi cietušo meklēšanai sagruvušās iekštelpās.

Koledžas un glābšanas dienesta vadība gan noliedz, ka mācību poligona neesamība draudētu ar zemu kvalifikāciju, pašu ugunsdzēsēju vai cietušo dzīvību apdraudējumu. Iespēju robežās jaunie glābēji tiek sūtīti uz treniņiem kaimiņvalstīs.

Iekšlietu ministrijā stāsta, – pašu poligona izbūvei būtu vajadzīgi vismaz 3 miljoni eiro. Taču ministrijas prioritāte tagad esot darbinieku atalgojums. VUGD priekšnieka vietnieks šorīt 900 sekundēs atzina, ka naudu poligonam meklēs Briselē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl