Topošajiem ārstiem rezidentiem būs jāatstrādā viņu izglītībā ieguldītā nauda

0 Komentāru
Topošajiem ārstiem rezidentiem būs jāatstrādā viņu izglītībā ieguldītā nauda
FOTO: LETA

Lai piesaistītu jaunos ārstus darbam reģionālajās ārstniecības iestādēs, plāno pārskatīt rezidentūras programmu, lielāku laiku atvēlot mācībām ģimenes ārsta praksē, mazāku – mācoties stacionārā.

Tas ir tikai viens no priekšlikumiem, kas šodien izskanēja, veselības ministram tiekoties ar medicīnas studentiem un Pašvaldību savienības pārstāvjiem.

Topošajiem ārstiem rezidentiem no nākamā gada viņu izglītošanā ieguldītā nauda trīs gadu laikā būs jāatstrādā Veselības ministrijas nozīmētā ārstniecības iestādē, kas, visticamāk, atradīsies ārpus Rīgas. Šādā veidā ministrija apņēmusies gādāt, lai reģionos nepietrūktu ārstu.

Augstskolās ir bažas, ka tas nevis veicinās jauno ārstu interesi strādāt laukos, bet, gluži otrādi – sekmēs viņu emigrāciju.

Tiek plānotas aptuveni 200 rezidentūras vietas, un uz jaunajiem ārstiem varēs pieteikties reģionālās slimnīcas, kuras apmaksās mācības rezidentūrā. Savukārt pēc valsts apmaksātas rezidentūras beigām ārstam būtu trīs gadi jānostrādā kādā valsts vai pašvaldības slimnīcā.

Pašreizējo 200 rezidentūras vietu saglabāšanai ir paredzēti 1,7 miljoni eiro, bet, nākotnē piesaistot papildu līdzekļus, ir plānots pakāpeniski palielināt rezidentūras vietu skaitu.

Video

0 Komentāru