Topošā centralizētā prokuratūras ēka spāru svētku gaidās

Pievienot komentāru
Topošā centralizētā prokuratūras ēka spāru svētku gaidās
DANA ALBREHTA, LNT ZIŅAS

Vēsturiskā policijas ēka pašā Rīgas centrā straujiem tempiem pārtop par centralizēto prokuratūras māju. Drīzumā tiks pabeigta jumta konstrukciju izbūve un varēs svinēt spāru svētkus.

Nams Aspazijas bulvārī 7 ir izcilā Rīgas pilsētas arhitekta Reinholda Šmēlinga projekts. Ēka cauri laikiem kalpojusi likumsargu vajadzībām. Taču kopš to 2008. gadā pameta Rīgas Galvenā policijas pārvalde, nams stāvējis tukšs. Tagad te sparīgi darbojas būvnieki. Un senais nams atdzimst.

Jau pirms trim gadiem LNT Ziņās stāstījām par prokuratūras ēku Dzirnavu ielā, kas bija “bumba ar laika degli”. Būvuzraugs daļu avārijas stāvoklī esošo prokuratūru slēdza, darbiniekus pārcēla citviet. Tamdēļ jaunas telpas bija akūta nepieciešamība.

Ēkas pārbūve prokuratūras vajadzībām būs vēsturiskās pēctecības un moderno būvniecības iespēju apvienojums, norāda Valsts nekustamie īpašumi.

Noņemot daudzos kultūras uzslāņojumus uz sienām, atklājušies seni zīmējumi. Tagad tiek veikta arhitektoniski-mākslinieciskā izpēte, vai tie saglabājami un atjaunojami.

Būvdarbi notiek, apsteidzot laika grafiku. Tas panākts mūsdienu tehnoloģiju dēļ, izmantojot būves informācijas modelēšanu.

Uz centralizēto prokuratūras ēku pārcelsies 10 prokuratūras struktūrvienības. Projekta izmaksas tiek lēstas 11,5 miljonu eiro apmērā.