2 komentāri

Saeimā šodien turpināja spriest par pretrunīgi vērtētajiem Krimināllikuma grozījumiem, kas paredz bargus sodus par vēršanos pret Latvijas neatkarību.

Šādu izmaiņu nepieciešamība tiek pamatota ar aizvien pieaugošajiem hibrīdkara riskiem. Arī šodien par grozījumiem izvērtās plašas debates – daudzi deputāti uzskata, ka izmaiņas ir sasteigtas. Citi pauž bažas, ka būs ierobežota arī viņu vārda brīvība, piemēram, intervijās medijiem. Drošība struktūras gan mierina, ka sodīti tiks tikai tie, kas pret valsti vēršas apzināti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krimināllikuma grozījumi hibrīddraudu novēršanai tiek gatavoti Saeimas juridiskajā komisijā, un iepriekšējās sēdēs par tiem izskanējuši pretrunīgi viedokļi.

Arī uz šodienas sēdi bija uzaicināti vairāki eksperti, lai vētītu sagatavotos priekšlikumus un novērtētu, vai iecerētās izmaiņas nenovedīs pie cilvēktiesību pārkāpšanas.

Foto

Galvenais grozījumu mērķis ir precizēt līdzšinējo likumdošanu un definēt darbības, kas uzskatāmas par vēršanos pret valsts neatkarību, suverenitāti un teritoriālo vienotību.

Šādas darbības jau tagad ir sodāmas, tomēr izmaiņas paredz tās vētīt kontekstā ar Latvijas satversmi.

Kopš 2010. gada par aicinājumu gāzt valsts varu ierosināti seši kriminālprocesi. Drošības policija norāda, ka šāda veida lietu izmeklēšanā krimināllikuma piemērošana ir galīgais variants. Bažas, ka jaunais regulējums var novest pie vārda brīvības ierobežošanas, neesot pamatotas. Riskus šajā ziņā nesaskata arī tiesībsargs.

Visus grozījumiem iesniegtos priekšlikumus deputāti šodien nepaspēja izskatīt un to turpinās darīt pēc nedēļas. Paredzams, ka plašākās diskusijas gaidāmas par normu, kas paredz sodus par valsts noslēpuma iegūšanu. Daudzi deputāti aicinājuši to pārskatīt, jo ir bažas, ka tā varētu ierobežot žurnālistu darbu.

Krimināllikuma grozījumus plānots skatīt steidzamības kārtā un galīgajā lasījumā pieņemt 21. aprīlī.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl