Komentāri

Rīgas Centrāltirgū pamatīgu ažiotāžu radījusi jaunā vadītāja vēlme atbrīvoties no nevēlamiem nomniekiem. Tirgus priekšnieks lauzis līgumu ar diviem uzņēmumiem, apsūdzot tos negodīgā darbībā, nemaksājot nodokļus. Uzņēmēji uzskata, ka ar viņiem notiek izrēķināšanās, kādēļ darbu zaudēs vismaz 100 cilvēku, un solīts rīkot pamatīgus piketus.

Centrāltirgus vadība nomainījās jūnijā, kad iepriekšējo vadītāju Anatoliju Abramovu aizturēja KNAB aizdomās par koruptīviem noziegumiem. Amatā stājās Saskaņas jaunās paaudzes pārstāvis Andris Morozovs, kurš tagad izlēmis izsvēpēt, pēc paša teiktā, negodīgos uzņēmējus.

Andris Morozovs, AS Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs:

Nereģistrētie pārdevēji, nekārtības, nesankcionēta tirdzniecība, tirdzniecība bez čekiem un kases aparātiem. Tā ir daļa no pārkāpumiem.

Foto: Jānis Zvērs

Māris Skudra, AS Rīgas Centrāltirgus juridiskās daļas vadītājs:

Līguma laušana jau ir notikusi. 29. septembrī tika nosūtīta vēstule, ka februārī, jūlijā, augustā esam lūguši sakārtot un novērst nekārtības. Esam saņēmuši atkārtoti vēstuli no VID.

Nežēlastībā kritusī firma KN un partneri Centrāltirgus centrālajā daļā apsaimnieko aptuveni 7000 kvadrātmetrus lielu platību. Tajā ir 100 tirdzniecības kiosku, vairākas kafejnīcas, noliktavas. Kopumā aptuveni 1000 tirdzniecības vietu.

Armands Gritāns, KN un partneri valdes loceklis:

Pēc manā rīcībā esošās informācijas, simts cilvēku ir palikuši bez darba. Ziedu tirgotāji, viņiem tirdzniecības vietas nav atrastas. Ja visi šie ļaudis paliks bez darba, es nezinu, ar ko viņi baros savas ģimenes?

 

 

Foto: Jānis Zvērs

 

Foto: Jānis Zvērs

Atbildot uz pārmetumiem par tirgotāju nodokļu nemaksāšanu, Gritāns vainīgs nejūtas.

Armands Gritāns, KN un partneri valdes loceklis:

Mēs esam tikai apakšnomnieki. Neesam tirgus pārvaldnieki. Saskaņā ar likumiem mēs nevaram prasīt, vai jums ir kases aparāts, pavadzīmes. Neesam ne Ekonomikas policija, ne VID, ne PVD.

Gritāns sola nepadoties un rīkot vērienīgus piketus, lai vērstu pašvaldības un iedzīvotāju uzmanību uz tirgū notiekošo. Centrāltirgus vadītājs ir nepiekāpīgs, un šim spiedienam sola nepadoties. Vienlaikus Morozovs nespēj izklāstīt, ko tad tirgus īsti darīs atbrīvotajā teritorijā, par to ziņas būšot tuvākajā nākotnē. Tikmēr tirgū notiekošais radījis labvēlīgu augsni baumām un bailēm, ka pārmaiņas varētu maksāt darbavietas vienkāršajiem ļaudīm.

Foto

 

 

Lasi vēl