“Tīrīšana” KNAB: darbu zaudē Streļčenoka kritiķi

Pievienot komentāru
“Tīrīšana” KNAB: darbu zaudē Streļčenoka kritiķi
F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadība sākusi atbrīvoties no vairākiem biroja darbiniekiem.

Izdoti rīkojumi, lai no darba birojā atbrīvotu ilggadējo KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieku Juri Jurašu, kā arī trīs citus darbiniekus. Saskaņā ar neapstiprinātu informāciju tie ir: Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore, operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieka vietnieks Mārtiņš Lode un Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste Inguna Biseniece.

KNAB vadība pārmaiņas skaidro ar birojā veikto reorganizāciju, tikmēr no amata atbrīvotais Jurašs uzskata, ka biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks cenšas atbrīvoties no saviem kritiķiem.

KNAB vadība no nepaklausīgajiem darbiniekiem vairākkārt mēģinājusi atbrīvoties jau iepriekš, taču tas vienmēr beidzies ar zaudējumu tiesā un darbinieku atjaunošanu amatā.

Balsojums Saeimā par nākamo KNAB priekšnieku gaidāms jau rudenī. Pašlaik premjera partija – Zaļo un zemnieku savienība – sliecas atbalstīt Streļčenoka palikšanu amatā, bet Vienotība pauž viedokli, ka drīzāk jāmeklē jauns KNAB vadītājs. Nacionālā apvienība konkrētu viedokli vēl neizsaka.

Tas nozīmē, ka jautājums par Streļčenoku varētu būt Saeimas opozīcijas rokās. Pagaidām lielākā Saeimas opozīcijas frakcija Saskaņa, kā arī No sirds Latvijai un Reģionu apvienības frakciju pārstāvji vēl nav lēmuši, vai varētu atbalstīt Streļčenoka palikšanu amatā.

Video