“Tīrīgas” lieta: Konkurences padomes noraidoša lēmuma gadījumā Rīgas dome vērsīsies tiesā

0 Komentāru
“Tīrīgas” lieta: Konkurences padomes noraidoša lēmuma gadījumā Rīgas dome vērsīsies tiesā
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

“Pirmkārt, lai Konkurences padome (KP) pieņem lēmumu. Ja turpinām uzskatīt, ka mums ir taisnība, neizslēdzu tiesu darbus,” intervijā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” atzina Rīgas mērs Oļegs Burovs, komentējot KP iebildumus par plāniem slēgt jaunus līgumus par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā uz 20 gadiem.

Burovs akcentēja, ka līguma sagatavošanas periodā VARAM katru pašvaldības soli saskaņoja ministrijā, Valsts vides dienests arī to atbalstījis, taču Konkurences padome toreiz neteica neko. ”[..] un pēdējā brīdī mēs redzam no Konkurences padomes tādus ļoti skaistus, emocionālus paziņojumus, tādus liriskus paziņojumus. Bet faktiski, es gribu šeit mazāk redzēt emocijas, vairāk – juridiskus jautājumus. Un man, es atvainojas, vienalga rodas jautājums, kāpēc pirms tam viņi par to neinformēja, nebrīdināja, bet sagaidīja to brīdi, kad jau viss ir, un tagad sāk apšaubīt.”

Rīgas mērs gan nevarēja izskaidrot publiskajā telpā paustās bažas par to, ka pēc līguma pārslēgšanas pakalpojuma izmaksas varētu pieaugt, bet piebilda, ka minētais modelis paredz partnera ieguldījumu vairāku miljonu eiro apmērā, kas tiks novirzīti atkritumu apsaimniekošanas sistēmas sakārtošanā, un minētā nauda partnerim arī ir jāatgūst.

“Tāpēc mēs esam pārliecināti, ka mums ir taisnība, jo pretējā gadījumā esam gatavi ar KP tiesāties Eiropas Tiesā,” sacīja Burovs. “Nezinu, man tiešām ir nepieciešams laiks, lai izteiktu savu viedokli un saprastu, bet šobrīd, pagaidām, šodien – man nav pamatojuma apturēt šo lietu.”

Iepriekš ziņots, ka Rīgas dome un tai piederošā SIA “Getliņi EKO” iesniegušas KP tās prasītos skaidrojumus par plāniem slēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem, pilnībā noraidot izskanējušos pārmetumus. Domes un “Getliņi EKO” paziņojumā uzsvērts, ka konkurss par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmas ieviešanu publiskās-privātās partnerības modelī ir ilgstoši plānots, analizēts un saskaņots vairāku gadu garumā. Paziņojumā arī pausts, ka potenciālā KP lēmuma rezultātā īstermiņā pilsētā būs vērojams haoss atkritumu savākšanā un apsaimniekošanā.

“Getliņi EKO” ir noslēdzis 686,3 miljonu eiro vērtā Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības procedūru un par konkursa uzvarētāju atzinis SIA “CREB Rīga”, ko izveidojuši divi vides pakalpojumu sniedzēji – SIA “Clean R” un SIA “Eco Baltia vide”. Atbilstoši publiskās-privātās partnerības procesam konkursa uzvarētājs nodrošinās Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un investīcijas turpmākos 20 gadus. Jāpiebilst, ka vēlāk uzņēmuma nosaukums mainīts uz “Tīrīga”.

No 15. jūlija sākta līgumu pārslēgšana ar “Tīrīga”, kas līdz 15. septembrim jāizdara visiem dzīvokļu un ēku īpašniekiem vai apsaimniekotājiem – gan iedzīvotājiem, gan juridiskām personām.

Savukārt KP 30. jūlijā paziņoja, ka par iespējamu Eiropas Savienības dibināšanas līguma pārkāpumu ierosinājusi pret Rīgas domi un “Getliņi EKO” pārkāpuma lietu, kas varētu arī noteikt pagaidu noregulējumu par līguma pārslēgšanas iesaldēšanu.

Tikmēr dome, neraugoties uz KP darbībām, neplāno apturēt apsaimniekotāju līgumu slēgšanu ar akciju sabiedrību “Tīrīga”.

Saruna ar Oļegu Burovu

0 Komentāru