Tirgotāji sūdzas par Centrāltirgus sadarbības partneriem. Aizdomas par negodīgu komercpraksi

0 Komentāru

Aizdomas par negodīgu komercpraksi Rīgas Centrāltirgū. Tirgotāji sūdzas par Centrāltirgus sadarbības partneriem, kas nodarbojas ar telpu izīrēšanu – tie papildus oficiālajām līguma summām prasot nelikumīgus maksājumus.

Šuvējai Silvijai Nesterovičai savulaik Rīgas centrā bija trīs kāzu un kristību saloni. Bet tad veselība sašķobījās. Un salonu skaits saruka līdz vienam. Tagad upurēts arī tas un ne bez skandāla.

Salons bija Rīgas Centrāltirgus teritorijā esošajā tirdzniecības centrā. Liecību par to glabā arī “Google” karte, ja tiek meklēta adrese – Maskavas iela 1. Šuvēja, kas tagad ir pirmās grupas invalīde, stāsta, ka līgumu par telpu nomu 2014. gadā slēgusi uz trim gadiem ar domu to vēlāk pagarināt, tāpēc par savu naudu veikusi telpu remontu, kanalizācijas un ūdensvada ievilkšanu, poda un izlietnes uzstādīšanu. Kad salons bijis iekārtots, esot sekojis nepatīkams pārsteigums.

Silvija Nesteroviča
bijusī telpu nomniece

Pateica, ka man vēl ir jāmaksā 150 eiro klāt, kas ir tā saucamā rokas nauda. Prasu, par ko, kāpēc mani nebrīdinājāt. Teicu, ka esmu ar mieru atstāt telpas un meklēt kaut ko citu. Varat atstāt, bet līdz ar to nesaņemsiet nekādu kompensāciju.

Nevēloties zaudēt ieguldījumus un neredzot citu izeju, tirgotāja esot uzspiestajiem nosacījumiem piekritusi.

Silvija Nesteroviča
bijusī telpu nomniece

Es domāju, ka tur visi maksā… Visi smaida, bet neviens nav pateicis, jā. Ne, jā, ne, nē. Tikai smaida, kad prasu.

Sieviete līgumu slēgusi ar uzņēmumu ”Mions Noma” – kas ir Rīgas Centrāltirgus sadarbības partneris, kas izīrē telpas tirgotājiem. Uzņēmuma vienīgais valdes loceklis ir Māris Retermanis.

Silvija Nesteroviča
bijusī telpu nomniece

Es katru mēnesi 10. datumā maksāju pēc līguma un komunālie, un 150 maksāju Retermanim. Par to naudu, kas bija līgumā, viņš man nesa čeku stingrās uzskaites, par tiem 150 viņš vienkārši lika kabatā.

Veselībai sašķoboties, kas nozīmē ilgstošu ārstēšanos un atlabšanu, arī bizness apsīcis, līdz ar to ienākumi. Un sieviete vairs neesot varējusi norēķināties.

Silvija Nesteroviča
bijusī telpu nomniece

Tad viņš pāris reizes atnāca ar briesmīgu lādēšanos un draudiem. Aizgāju pie juristes, kas teica, ka tev ir visas tiesības nemaksāt.

Tagad sieviete prasa atmaksāt šos maksājumus. Sarēķinājusi, ka tie ir teju trīsarpus tūkstoši eiro.

Māris Retermanis
SIA “Mions Noma” valdes loceklis

Nu, pilnīgs absurds… Haha, kur var tādu izdomāt… nekad. Un padomājiet, es no 2000. gada te strādāju. Par mani neviens nav žēlojies, nekādas problēmas nav bijušas.

Silvija gan apgalvo, ka viņai esot uzņēmēja parakstīts dokuments, kurā Retermanis apliecinot, ka šādus skaidras naudas maksājumus saņēmis.

Māris Retermanis
SIA “Mions Noma” valdes loceklis

Es viņai kādus piecus parakstus dodu – par komunāliem maksājumiem, tur visur es esmu parakstījies… un to nokopēt ir ļoti vienkārši.

Silvija Nesteroviča
bijusī telpu nomniece

Es nekad nevienu cilvēku neiešu apmelot. Nekad, jo viss tas var nākt atpakaļ… Tikai tāpēc aizgāju pie notāra, lai nebūtu runa, ka es kaut kur kaut ko… Man nav bailes, es varu dot jebkurā ekspertīzē to oriģinālu jebkur, lai pārbauda.

Rīgas Centrāltirgus pārstāvis apgalvo, ka līdzšinējā sadarbība ar ilggadējo nomnieku, kas pēc tam telpas izīrē apakšnomniekiem, ir bijusi laba un signāli par negodprātīgu komercpraksi iepriekš nav saņemti.
Ivars Jakovels
“Rīgas Centrāltirgus” pārstāvis

Tā kā Centrāltirgus nav tiesībsargājošā institūcija. tad mēs aicinātu kundzi vērsties Valsts policijā un šo jautājumu risināt likuma kārtībā. Katrā gadījumā, ja apstiprināsies, ka ir bijusi šāda negodprātīga komercprakse, mēs būsim noskaņoti šādu sadarbības līgumu lauzt.

Silvija Nesteroviča
bijusī telpu nomniece

Sakarā ar to, ka man ir slikta veselība, es pārnesu trīs operācijas šogad, man nepieciešama rehabilitācija, ja neatdos pa labam, vērsīšos tiesā, prokuratūrā.

Māris Retermanis
SIA “Mions Noma” valdes loceklis

Man tikai drusku pietrūkst, lai es pats vērstos…

0 Komentāru