Tīnūžu šosejā eksperiments! Ceļā frēzē caurumus – būs brīdinoša skaņas josla šoferiem

3 komentāri
Tīnūžu šosejā eksperiments! Ceļā frēzē caurumus – būs brīdinoša skaņas josla šoferiem
FOTO: Jānis Zvērs ()

Uz Tīnūžu šosejas šodien rosās strādnieki, kas nesen izremontētā ceļa vidusdaļā frēzē caurumus – tādējādi tiek veidota īpaša josla, uz kuras uzbraucot, automašīna sāk vibrēt un atskan īpatnēja skaņa. Šādā veidā Latvijas Valsts ceļi cer novērst avāriju skaitu, kas uz šī ceļa kopš tā atklāšanas ir bijis biedējoši liels. Ja eksperiments vainagosies ar panākumiem, līdzīgas joslas varētu parādīties arī uz citiem ceļiem.

Uz Tīnūžu–Kokneses šosejas kopš remontdarbu pabeigšanas notikušas vairākas traģiskas avārijas. Labas kvalitātes ceļš ļauj šoferiem iespiest gāzi grīdā, un lielākā daļa asiņaino avāriju notiek, iebraucot pretējā joslā. Latvijas valsts ceļi nolēmuši eksperimentālā kārtā izveidot īpašu joslu ceļa vidū. Strādnieki ar frēzi asfaltā izgriež robus.

Foto: Jānis Zvērs

Šķērsojot līniju, mašīnas riepas vibrē un atskan biedējoša rūkoņa. Tas arī ir galvenais ieguvums no šādas joslas izveides.

Anna Kononova, LVC pārstāve:

Tas ir domāts šoferiem, kas zaudē modrību, mieg ciet. Vakarā var būt slikta redzamība, vai citi apstākļi, kādēļ var iebraukt pretējā joslā.

Foto: Jānis Zvērs

Veicot iegriezumus, ceļš tiek nedaudz bojāts. LVC skaidro, ka šis būs eksperiments, par kura rezultātiem varēs spriest pavasarī. Problēmas varētu radīt fakts, ka plaisās iekļūst ūdens, kas salā izplešas, plaisas paplašinot. Pavasarī caurumus paredzēts aizpildīt ar termoplastu.

Foto: Jānis Zvērs

Ceļu uzturētāji uzsver, ka šādu joslu izveide ir ierasta prakse ārzemēs.

Anna Kononova, LVC pārstāve:

Igaunijā ir pieredze ar šādu marķējumu. Pērn mēģinājām citu marķējumu – uzlikt biezā kārtā termoplastu vai krāsu. Ziemā ar sniega šķūri tas tika nošķūrēts. Tomēr šī, tagadējā metode, var izturēt mūsu laikapstākļus.

Joslu uz Tīnūžu šosejas izveidos aptuveni 20 kilometru garumā. Šoferiem jārēķinās, ka strādnieku darbības zonā tuvākajās dienās būs ātruma ierobežojums – 70 km/h.

Foto

Vai ribjoslas samazinās avāriju skaitu uz Tīnūžu šosejas? Saistītais raksts

Rezultāti:
40%

Jā, samazinās

36%

Nē, nesamazinās

24%

Nezinu

Video

TOP komentāri

  • Artūrs
  • Guna
  • Jons
    0 0 0

    Jons

    Ja jaunie šoferi nesapratīs kas tas par troksni, raus stūri uz otru pusi un rezultāts nebūs labs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl