Tikai trīs dienas Dabas muzejā – garšaugu un dārzeņu izstāde

Pievienot komentāru
Tikai trīs dienas Dabas muzejā – garšaugu un dārzeņu izstāde
SKIRMANTE BAĻČŪTE, LNT ZIŅAS

No 19. līdz 21. septembrim Latvijas Dabas muzejā norisinās izstāde ”Ārstniecības augi, garšaugi un dažādi netradicionālie dārzeņi”, kas tapusi sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu ”Tomāts”.

Rudenī, kad īpaši svarīga kļūst imunitātes stiprināšana, piedāvājam apmeklēt izstādi un iepazīt ārstniecības augu daudzveidību, saņemt konsultācijas un uzzināt vairāk par to audzēšanu, vākšanu un lietošanu. Izstādes dalībnieki sola bagātīgu eksponātu daudzveidību, kur līdzās dažādiem ārstniecības augiem būs aplūkojamas gan Latvijā tradicionāli audzētas, gan retāk sastopamas un jaunas, nesen iepazītas, dārzeņu šķirnes, norāda Latvijas Dabas muzeja.

Iespēja apskatīt, iepazīt un pasmaržot gan iecienītus, gan netradicionālus garšaugus. Izstādē arī demonstrēs aso piparu kolekciju. Drosmīgākie izstādes apmeklētāji varēs tos pagaršot.

Latvijā iespējams izaudzēt arī eksotiskos augus – pepīno, kivano, momordiku, melotriju, fizāļus, līčtomātus u.c.

Izstādē dārzkope Marija Tocupe izrādīs savu pupiņu kolekciju, bet tradīciju piekritējus uzrunās Arvīda Neimaņa piedāvātās vecās kartupeļu, ķiploku un sīpolu šķirnes.

Īpaša vieta izstādē būs veltīta Latvijas tradicionālajiem savvaļas un istabas augiem ar ārstniecisku nozīmi, to lomai mūsu ēdienkartes papildināšanā. Dārzkope ar daudzu gadu pieredzi, Sarma Zarčinska, prezentēs smaržīgās pelargonijas, bet Rita Armulika priecēs ar veselības tējām, ko pati ievākusi Latvijas pļavās.

Izstādi aicināti apmeklēt gan pieredzējuši dārzkopji, gan iesācēji, kas meklē jaunas dārzeņu variācijas un šķirnes. Prasīgus gardēžus ieinteresēs Latvijas garšaugu ekspozīcija, kas izaudzēta pašmāju kolekcionāru dārzos.

Plašāk par izstādes atklāšanu uzzināsiet arī LNT Ziņās plkst. 20.00.