Tiesnesis Stukāns: “Čekas maisu” atvēršana nav iespējama, un deputāti to lieliski apzinās

5 komentāri

Par spīti Saeimas deputātu skaļajiem solījumiem, “čekas maisu” atvēršana nav iespējama, jo tas pārkāptu personu datu aizsardzības normas, kā arī Saeimas pieņemto likumu par VDK kartotēkas zinātnisko izpēti.

Par to pārliecināts VDK dokumentu zinātniskās izpētes komisijas loceklis, tiesnesis Juris Stukāns, kurš šodien par to informēja Saeimas deputātus.

Pēc Stukāna teiktā, VDK štata un ārštata aģentu vārdu publiskošana būtu pretrunā pašas Saeimas 2014. gada pieņemtajiem grozījumiem likumā ”Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu”, kas šādas sensitīvas informācijas izpaušanu stingri liedz.

Stukāns uzskata, ka par to ir informēti vairums tautas kalpu, kuri jau vairākus gadus un arī pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām turpina solīt iedzīvotājiem “čekas maisu” atvēršanu.

Pat ja Saeima lemj likumu grozīt un sensitīvu personu datu aizsardzību neattiecināt uz bijušajiem VDK aģentiem, šobrīd nav skaidrs, kura institūcija ar šādu sarakstu publiskošanu nodarbotos.

Stukāns uzsvēra, ka VDK izpētes komisija savu darbu pabeidz maijā. Valsts budžetā nav paredzēti līdzekļi komisijas darbības turpināšanai, tostarp “čekas maisu” digitalizācijai un publiskošanai, zinātnieku komentāriem.

5 komentāri