Tiesneses skandālā atklājas jauni fakti; aizdomas, ka Bērziņa saņēmusi kukuli

0 Komentāru
Tiesneses skandālā atklājas jauni fakti; aizdomas, ka Bērziņa saņēmusi kukuli
FOTO: LETA

Pēc tiesneses Ivetas Bērziņas aizturēšanas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs klusēja, taču šodien paziņoja, ka viņu tur aizdomās par ļoti nopietniem likumpārkāpumiem.

Trešās varas lēmumu pirkšana un pārdošana ir pārkāpums pret vienu no valsts demokrātijas fundamentālajiem stūrakmeņiem – taisnīgas tiesas spriešanu.

Bērziņas advokāts Agris Eglītis telefonsarunā LNT ziņām apliecināja, ka KNAB nav prasījis tiesnesi apcietināt un viņa atbrīvota. Uz jautājumu, vai Bērziņa vainu noliedz, advokāts atbildēja, ka komentāri varētu būt vēlāk, jo pašlaik viss tikai sācies.

Tikmēr Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone uzsver, ka Bērziņas aizturēšana bijusi pārsteigums. Viņa aizdomās turēto kolēģi raksturo pozitīvi.

Apgabaltiesas priekšsēdētāja apgalvo – korupcija tiesā varot notikti izņēmuma gadījumos, un tā neesot sistēmiska problēma. Publiskajā telpā gan vairākkārt paustas aizdomas, ka Latvijas tiesās atsevišķas lietas nonāk iepriekš izraudzītu tiesnešu lietvedībā, un spriedumi ir iepriekš sarunāti.

Vilsone – kura tiesas priekšsēdētājas amatu ieņem mazāk nekā gadu – uzsver, ka šajā laikā izdevies mazināt korupcijas riskus tiesā, panākot, ka lietu sadale notiek elektroniskās programmas palīdzību.

Kriminālprocesa detaļas KNAB pagaidām nekomentē. Korupcijas apkarotāji trešdien veica kratīšanu vēl vienas tiesneses kabinetā, bet pret viņu nav sākts kriminālprocess.

Par šo nopietno likumpārkāpumu draud sods līdz pat 11 gadiem cietumā.

0 Komentāru