Komentāri

Pēc tiesneses Ivetas Bērziņas aizturēšanas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs klusēja, taču šodien paziņoja, ka viņu tur aizdomās par ļoti nopietniem likumpārkāpumiem.

Trešās varas lēmumu pirkšana un pārdošana ir pārkāpums pret vienu no valsts demokrātijas fundamentālajiem stūrakmeņiem – taisnīgas tiesas spriešanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bērziņas advokāts Agris Eglītis telefonsarunā LNT ziņām apliecināja, ka KNAB nav prasījis tiesnesi apcietināt un viņa atbrīvota. Uz jautājumu, vai Bērziņa vainu noliedz, advokāts atbildēja, ka komentāri varētu būt vēlāk, jo pašlaik viss tikai sācies.

Tikmēr Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone uzsver, ka Bērziņas aizturēšana bijusi pārsteigums. Viņa aizdomās turēto kolēģi raksturo pozitīvi.

Apgabaltiesas priekšsēdētāja apgalvo – korupcija tiesā varot notikti izņēmuma gadījumos, un tā neesot sistēmiska problēma. Publiskajā telpā gan vairākkārt paustas aizdomas, ka Latvijas tiesās atsevišķas lietas nonāk iepriekš izraudzītu tiesnešu lietvedībā, un spriedumi ir iepriekš sarunāti.

Vilsone – kura tiesas priekšsēdētājas amatu ieņem mazāk nekā gadu – uzsver, ka šajā laikā izdevies mazināt korupcijas riskus tiesā, panākot, ka lietu sadale notiek elektroniskās programmas palīdzību.

Kriminālprocesa detaļas KNAB pagaidām nekomentē. Korupcijas apkarotāji trešdien veica kratīšanu vēl vienas tiesneses kabinetā, bet pret viņu nav sākts kriminālprocess.

Par šo nopietno likumpārkāpumu draud sods līdz pat 11 gadiem cietumā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl