Tieslietu ministrija domā jaunus sodus alimentu nemaksātājiem

6 komentāri
Tieslietu ministrija domā jaunus sodus alimentu nemaksātājiem
Foto: LETA

Šodien stājas spēkā jaunais Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums. Tas būtiski vienkāršos un paātrinās uzturlīdzekļu saņemšanu, un tas paredz, ka no uzturlīdzekļu pieprasīšanas līdz naudas saņemšanai būs jāgaida ne vairāk kā trīs mēneši un uzturlīdzekļus varēs saņemt arī par pilngadīgiem skolēniem, kuri vēl nav sasnieguši 21 gada vecumu.

Tieslietu ministrijas pārstāvji akcentēja, ka pēc šīm apjomīgajām izmaiņām būs jāraugās tālāk, kādus citus liegumus valsts varētu piemērot nemaksātājiem. Ministrija tagad sāks izvērtēt citu valstu praksi, piemēram, viens no citu valstu praksē noteiktajiem liegumiem ir amatu ieņemšanas liegums.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda apkopotā informācija liecina, ka līdz šā gada 1. janvārim kopējais neizmaksāto uzturlīdzekļu parāds bija 197 556 270 eiro. No fonda līdzekļiem tika izmaksāti uzturlīdzekļi 32 698 parādnieku vietā.

Vecākais fonda parādnieks ir 82 gadus vecs. Lielākā daļa 66 procenti ir līdz 45 gadu vecumam, bet aptuveni 33 procenti parādnieku ir vecumā no 45 līdz 65 gadiem. Absolūti lielākā daļa jeb 95 procenti no visiem parādniekiem ir vīrieši.

Patlaban lielākais vienas personas parāds ir 62 269 eiro. Savukārt kopējais izmaksāto uzturlīdzekļu apmērs no 2004. gada līdz 2016. gadam bija 189 647 662 eiro. Regresa kārtība atgūto līdzekļu apmērs ir 22 847 453 eiro.

Pagājušajā gadā ar uzturlīdzekļiem tika nodrošināti 33 934 bērni. Šogad bērniem līdz septiņu gadu vecumam UGFA nodrošina uzturlīdzekļus 95 eiro apmērā, bet bērniem vecumā no septiņiem līdz 18 gadu vecumam tie ir 114 eiro.

Foto

Plašāk par jauno uzturlīdzekļu likumu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • otto
  +2 +2 0

  otto

  tas jau ir viens no skaitlliem , cik bagaati ir LV iedziivotaji gan sievietes ,gan viirieshi, jo tos alimentus maksa abi . Un it sevishkki jaunieshiem vajag veel pieprasiit uzturlidzekllus, tad puse valsts bus paraadaa. Ja jaunietis dziivo atseviskki ,vinsh no abiem vecaakiem var pieprasiit uzturlidzekllus. Tad davai deputaati maksaajiet man savu algu, jo juus par saveejo varat nodroshinat beernu, bet es par savu knapi komunalos maksaju
 • otto
  +2 +2 0

  otto

  Iesuudzeshu tiesaa valsti , ka uztturlidzekli ir tik maz ka alimenti nav iespejams samaksaat. Un otrs ka grib atnnemt autovaditaju aplieciibu ,tad buus vairaaks sievietes autovadiitajas un tas ar buus vis. Nekas no taa nemainisies. Tad Laapstu darbus ar lai atnnem un sievietes ar lapstu lai straadaa!
 • Puķe
  +2 +2 0

  Puķe

  Es saprotu, ka bērniem vajag naudu, bet vai tie uzturlīdzekļu saņēmēji paši spēj nodrošināt savu daļu bērnu uzturēšanā, jeb iet uz sociem pēc pabalsta. Tā taču ir, šīs sistēma ir netaisnīga, jo uzturlīdzekļus rēķina no pilnas minimālās algas, bet cilvēks nesaņem tik daudz, pat dzīvojot kopā ar bērniem vecāki katram bērnam nemaz nespēj nodrošināt minimumu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl