Tieslietu ministram Jānim Bordānam pārmet Latvijas reputācijas graušanu

13 komentāri
Tieslietu ministram Jānim Bordānam pārmet Latvijas reputācijas graušanu
DĀVIS ŪLANDS, F64

Ceturtdien Saeimā visvairāk tika locīts tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) vārds. Opozīcijas deputāti kaismīgi kritizēja viņa pirms pāris nedēļām ārvalstu diplomātiem izplatīto vēstuli. Tajā skaidrojot jautājumu par kriminālvajāšanai izdoto partijas biedru Juri Jurašu, tieslietu ministrs sūrojās par tiesiskuma trūkumu Latvijā. Opozīcija uzskata, ka tas grauj valsts reputāciju.

“Ekselences! Vadot diplomātiskās pārstāvniecības Rīgā, droši vien jau zināt par apsūdzībām, kas vērstas pret Juri Jurašu, Saeimas un mūsu frakcijas locekli. Lai viestu skaidrību un paustu mūsu pozīciju, vēlētos izklāstīt lietas pamatfaktus, kas dos jums ieskatu notiekošajā.” Šādi vēstuli ārvalstu vēstniecībām sāk tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Vēstulē apsūdzības Jurašam pasniegtas kā vēršanās pret trauksmes cēlēju. Šī Bordāna rīcība izraisījusi opozīcijas neizpratni. Rodas jautājums, vai vēstule vēstniecībām par beztiesiskumu Latvijā neatbiedē potenciālus ārvalstu investorus un vai vēstule nevar tikt izmantota vienā vai otrā starptautiskā tiesvedībā pret Latvijas valsti.

Tāpēc opozīcijas deputāti nāca klajā ar pieprasījumu vērtēt Bordāna rīcības iespējamo kaitējumu Latvijas reputācijai.

“Šī Saeima un šī koalīcija, kas aizstāv šeit klāt neesošo kartona Bordānu, patiesībā ir nevis bezkompromisa tiesiskuma koalīcija, bet patiesībā ir koalīcija, kas savus vēlētājus uzskata par muļķiem,” sacīja pie frakcijām nepiederošais Saeimas deputāts Aldis Gobzems.

Lasi vēl: Saeimas sēdē kopā ar deputātiem atrodas arī ”kartona Jurašs”

“Ja partijas vadītājs sūta šādu te vēstuli, būdams koalīcijas partneris, būdams jau pie varas, tas tomēr uzliek arī zināmu atbildību, parakstot šādu te vēstuli,” teica deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Koalīcija opozīcijas argumentus gan neuzskatīja par pamatotiem un rosinājumu neatbalstīja. Investorus vēstule neatbiedēšot, par starptautiskām tiesvedībām – nevar zināt.

“Ja mēs ilgstoši slēpjam kādu problēmu, piemēram, ka mūsu banku sektorā nav viss kārtībā, tas tieši norāda uz to, ka valsts nerisina problēmas. Ja mēs atklāti par tām runājam, tas nozīmē, ka esam gatavi rīkoties un tās risināt,” norādīja deputāte Juta Strīķe (JKP).

“Tiesvedībās tiek izmantoti dažāda veida argumenti. Ne vienmēr juridiski. Nevar izslēgt šādu varbūtību. Es šādu vēstuli nebūtu sūtījis. Man šķiet, ka šādus soļus vajag rūpīgi apsvērt un es noteikti to nedarītu.” pauda deputāts Daniels Pavļuts (AP)

Jāatgādina, ka Saeima piekritusi Jurašu izdot kriminālvajāšanai lietā par iespējamu valsts noslēpuma izpaušanu.