Tiesībsargs secina, ka trokšņi pie autotrasēm ietekmē iedzīvotāju veselību

1 komentārs
Tiesībsargs secina, ka trokšņi pie autotrasēm ietekmē iedzīvotāju veselību
FOTO: LETA

Tiesībsargs Juris Jansons iesaistījies diskusijās par sporta trašu radītā trokšņa ietekmi uz iedzīvotāju veselību. Pēc iedzīvotāju sūdzībām tiesībsargs veicis īpašu pētījumu un secinājis, ka valdības noteikumos atļautais trokšņu līmenis ir veselībai kaitīgs, tāpēc tas ir jāmaina.

Valdībai tagad būs jādomā, kā līdzsvarot sportistu un trašu tuvumā mītošo iedzīvotāju intereses.

Saskaņā ar pērn valdībā pieņemtajiem noteikumiem mototrasei, kas atrodas individuālo dzīvojamo māju un daudzstāvu dzīvojamo māju teritorijā, trokšņa robežlielums ir no 65 līdz 75 decibeliem.

Tiesībsarga ieskatā, tas ir krietni par daudz. Saņemtas sūdzības no Kandavas iedzīvotājiem, kuru situācija ir visdrūmākā. Pēc šīs sūdzības arī veikts 20 lapaspušu garš pētījums, ar secinājumiem, ka apkārtnes iedzīvotāju veselība cieš no pastāvīgā trokšņa.

Pamatīgas debates ir arī par trokšņiem Biķernieku trasē. Te pēdējā laikā bieži notiek vērienīgi auto un motopasākumi, kas rada troksni un dūmus. Mežciemā netālu no trases dzīvo arī premjers Māris Kučinskis, kurš gan uzsver, ka viņam trases darbība patīk un troksnis netraucē. Mežciemā sastapto iedzīvotāju viedokļi ir kā diena pret nakti. No sajūsmas līdz teju fiziskām ciešanām. 

Tiesībsargs pieļauj iespēju, ka trašu darbību pārcelt tālāk no apdzīvotām vietām vai uzbūvēt trokšņu slāpējošas sienas. Bumba ir valdības pusē. 

Premjers gan paudis kategoriskus iebildumus pret ieceri trases slēgt vai pārcelt, tādēļ politiķiem nāksies meklēt citu risinājumu, kā sabalansēt motosporta entuziastu un vietējo iedzīvotāju intereses. Tiesībsargs savā atzinumā lūdz Ministru kabinetu sešu mēnešu laikā rast problēmas risinājumu.

Video