Tiesībsargs Jansons: Prezidentam vajadzētu prasīt realizēt valdības deklarācijā solīto

3 komentāri
Tiesībsargs Jansons: Prezidentam vajadzētu prasīt realizēt valdības deklarācijā solīto
IEVA LEINIŠA, LETA

“Šobrīd Valsts prezidentam vairāk ir jāfokusējas uz iekšpolitiku, jo mēs redzam, ka politiķi turpina solīt, bet vairākās jomās nekas nemainās,” intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina tiesībsargs Juris Jansons.

Jau vēstīts, ka “KPV LV” izskatīja iespēju šovasar gaidāmajās prezidenta vēlēšanās nominēt tiesībsargu Juri Jansonu.

“Tā drīzāk bija saruna ar vienas partijas līderi un Saeimas Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāju [Artusu Kaimiņu, “KPV LV”], bet, dabīgi, tā saruna notika frakcijas ietvaros un tur tika jautāts par vīziju kā tādu, proti, kā varētu efektivizēt prezidenta institūtu un kas būtu tie darāmie darbi, es kā tiesībsargs to redzu. Nu, to es arī apmēram stundas laikā izklāstīju, izstāstīju, un ar to tas viss arī beidzās. Protams, ar diezgan skaidru komentāru, ka es netieku nominēts, viņi vēl par to tad jau nolēma, bet bija plānots lemt frakcijas sēdē,” iespējamo izvirzīšanu prezidenta amatam komentēja Jansons.

Runājot par pausto vīziju, tiesībsargs uzsvēra, ka parlamentam ir jāspēj definēt tie kritēriji, kas ir nepieciešami. “Protams, Satversmē viņi ir ierakstīti ļoti vispārīgi un atbilstoši Satversmes principiem. Bet mums ir svarīga tā ārpolitika, mums ir svarīga iekšpolitika, ja iekšpolitika, tad – kādi ir tie virzieni vai tie jautājumi, kas būtu risināmi.”

Jansons uzsvēra, ka šobrīd vairāk ir jāfokusējas uz iekšpolitiku, “jo mēs redzam, ka politiķi turpina solīt”. It īpaši tas esot redzams sociālās drošības un izglītības jomā, kā arī veselības aprūpes jomā, kur “nekas nemainās”.

“Līdz ar to ir jābūt kādai augsti stāvošai amatpersonai, prezidentam, kas var prasīt valdībai realizēt visu to, kas ir ierakstīts gan valdības deklarācijas, gan realizēt to, kas ir ierakstīts likumos,” atzina tiesībsargs.

Saruna ar Juri Jansonu

3 komentāri