Tiesībsargs Jansons: Prezidenta amatā es varētu izdarīt daudz vairāk

30 komentāri
Tiesībsargs Jansons: Prezidenta amatā es varētu izdarīt daudz vairāk
EDMUNDS BRENCIS, F64

Partijas ”KPV LV” frakcijā ceturtdienas vakarā viesojās arī tiesībsargs Juris Jansons, ar kuru pārrunāta viņa vīzija par to, kas būtu jādara Valsts prezidentam. Jansons norāda, ka piekristu kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, ja ”KPV LV” Saeimas frakcija viņam izteiktu šādu piedāvājumu.

”Jā, mani [”KPV LV” līdzpriekšsēdētājs] Artuss [Kaimiņš] uzrunāja, jautāja manu vīziju. Tika sasaukta frakcija, lai es pastāstītu, kā es to redzu. Šobrīd nav stāsta par to, ka es esmu nominēts, tikšu nominēts. Vienkārši ir jautājums par to, kā es kā tiesībsargs redzu, kas prezidentam būtu aktīvāk jādara sabiedrības un valsts interesēs,” LNT Ziņām norādīja Jansons.

Tiesībsargs arī atklāti atbild, ka piekristu kandidēt uz prezidenta amatu, ja saņemtu no ”KPV LV” šādu piedāvājumu: ”Es piekristu, jā. Tāpēc es arī piekritu iet kaut vai uz šo sarunu. Ja es pilnīgi nesaskatītu iespēju vai potenciālu, tad es to nedarītu. Bet es tiešām to daru tā iemesla dēļ, ka mums ir ļoti daudz lietu, kas visu laiku tik paslaucītas zem tepiķa. No valdības uz valdību. Sabiedrība paliek otrā plānā – tas ir stāsts par valsts ilgtspēju, kā pieejama, efektīva, konkurētspējīga izglītība, veselības aprūpes sistēma, sociālā drošība.”

Jansons uzskata, ka varētu izdarīt daudz vairāk, ja atrastos Valsts prezidenta amatā. ”Ja ar likumiem daudzās jomās mums ir daudz maz labi vai pati izcili, (..) tad izpildījums ir slikts. Tā ir valdības un valdības institūciju atbildība. Un tad kā prezidents es vismaz reizi mēnesī sauktu valdības ārkārtas sēdes un prasītu rezultātus. Kaut vai viens [šāds] piemērs,” uzsvēra Jansons.

Atbalstu tiesībzinātnieka Egila Levita kandidatūrai uz prezidenta amatu pašlaik apsolījušas trīs no kopumā septiņām Saeimas frakcijām. Tas Levitam dod jau 41 balsi. Ja Levitu atbalstītu arī ”KPV LV” frakcija, tad viņa nokļūšana prezidenta amatā būtu jau gandrīz garantēta. Tomēr ”KPV LV” meklē savus kandidātus, ar kuriem politiskais spēks šovakar apspriedās savā Saeimas frakcijā.