Tiesībsargs: “Ainažos” sākts vēl viens kriminālprocess – par krāpšanu

Pievienot komentāru
Tiesībsargs: “Ainažos” sākts vēl viens kriminālprocess – par krāpšanu
Foto: LETA

Pirmdien Tiesībsarga birojs saņēmis informāciju no policijas, ka bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži” ir uzsākts vēl viens kriminālprocess par krāpšanu lielos apmēros vai organizētā grupā, intervijā “900 sekundēm” atklāja tiesībsargs Juris Jansons.

“Tas ir saistībā ar Krimināllikuma 177. panta trešo daļu, kas faktiski jau dod tādu diezgan, diezgan nopietnu indikāciju, ka tie pārkāpumi, visticamāk, ir diezgan nopietni,” piebilda Jansons.

177. panta trešā daļa ir par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, vai ja tā izdarīta, iegūstot narkotiskās, psihotropās, stipri iedarbīgās, indīgās vai radioaktīvās vielas, sprāgstvielas, šaujam­ieročus vai munīciju.

Jautājot, vai pārkāpums saistīts ar finanšu līdzekļiem, tiesībsargs atteicās no komentāriem, norādot, ka viņam nav šādas informācijas. “Ja arī būtu, tad, visticamāk, es to nevarētu izpaust.”

Savukārt pašreizējo situāciju bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži” Jansons vērtē kā pozitīvu. “Faktiski “Ainaži” iezīmēja vienu ļoti nopietnu problēmu valstī, proti, tātad – uzraudzības trūkums; otrs – problēma bērnu psihiatrijas jomā. Tātad pietrūkst bērnu psihiatru, jo “Ainažu” gadījums diezgan skaidri izgaismoja to, ka tātad faktiski ārstniecība kā tāda nenotika. Jo, atbilstoši, nu, psihiatrijas vadlīnijām un tiem priekšrakstiem, tur bija jābūt vienam psihiatram uz desmit pacientiem. Tas ir pašu psihiatru teikts.”

Saruna ar Juri Jansonu

Jau ziņots, ka tiesībsargs un Veselības inspekcija konstatējuši dažādus pārkāpumus bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā ”Ainaži”. Pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju. Slimnīcā ”Ainaži” konstatētais raisījis plašākas diskusijas par bērnu ar psihiskiem traucējumiem ārstēšanu Latvijā.