Tiesībsargs aicina minimālo algu un pensijas paaugstināt vismaz līdz 500 eiro

36 komentāri

Saeimā plašas un asas diskusijas izvērtās par tiesībsarga Jura Jansona aktualizēto nabadzības problēmu Latvijā. Jansona novērojumi liecina, ka mūsu valsts grimst nabadzībā.

Kā vienu no risinājumiem nabadzības mazināšanai tiesībsargs redz minimālās algas un pensijas paaugstināšanu vismaz līdz 500 eiro.

Valdošie politiķi gan šādu palielinājumu pagaidām uzskata par neiespējamu. Turklāt Jansona apgalvojumi par nabadzību esot pārspīlēti.

Tiesībsargs Juris Jansons Saeimas deputātiem un valdībai nosūtījis vēstuli, kurā uzsvērts, ka Latvijā nabadzības riskam un sociālajai atstumtībai pakļauti 606 000 jeb trešā daļa iedzīvotāju. 322 000 pensionāru saņem pensiju – mazāku par 300 eiro.

Jansons aicināja minimālo pensiju un algu palielināt līdz 500 eiro. Uz atbildīgās komisijas sēdi atnākušie ministriju pārstāvji atbildēja, ka tas pagaidām nav iespējams. Viņi arī mēģināja atspēkot Jansona izteikumus par nabadzību, norādot – ka tik slikti nemaz nav.

Tikmēr Saeimas sociālo un darba lietu komisijas vadītāja atgādināja, ka par valsts labklājību atbildīgs ikviens iedzīvotājs. Ēnu ekonomikas īpatsvars joprojām ir milzīgs, un valsts makam iet secen miljardi.

Pēc teju divu stundu garām diskusijām nekādus lēmumus par nabadzības apkarošanu Saeimas deputāti nepieņēma. Diskusijas par šo problēmu tautas kalpi apņēmušies turpināt pēc nedēļas.

TOP komentāri

 • māte-2
  +23 +23 0

  māte-2

  JURIM JANSONAM - PALDIES! NEBEIDZIET CĪNĪTIES PAR TIEM, KAS NOSTUMTI MALĀ NO DZĪVES, PAR LATVIJAS STRĀDĀJOŠAJIEM NABAGIEM, PAR PENSIONĀRIEM, INVALĪDIEM, ĢIMENĒM AR BĒRNIEM, MEDIĶIEM , SKOLOTĀJIEM U.C., KURI MĀKSLĪGI PADARĪTI PAR NABAGIEM, KAUT ARĪ STRĀDĀ SMAGI, VAI VISU SAVU MŪŽU IR TO DARĪJUŠI. BET, LŪK, NĀK PIE VARAS TĀDI, KAM DESMITIEM REIŽU VAIRĀK, JO VIŅIEM ŠĶIET, KA VIŅI IR PELNĪJUŠI DZĪVI, BET TIE 600 000 - NAV PELNĪJUŠI.
 • Vienkārša rīdziniece
  +23 +23 0

  Vienkārša rīdziniece

  Esmu viena no tiem 322 tūkstošiem ,mana pensija pēc gara darba mūža ir 270,-
  Pieci simti!... Sapnis... Bet tie nobarotie birokrāti,kuriem pat tūkstoši algās ir par maz un nepieciešams pielikums un atkal pielikums, varētu tam 4,- ,ko žēlīgi mums piesvieda nupat, iziet uz - varbūt - 400,- Vismaz iznāktu medicīnai,kas kļuvusi jau gandrīz nepieejama kāpjošo cenu dēļ.
  Bet Jurim Jansonam PALDIES,ka beidzot par kautko tādu runā publiski.
 • Inna
  +22 +22 0

  Inna

  Hmmm manai vīra mātei ir knapi 117€ pensija,tas nekas ka cilvēks nostrādājis lielāko mūža daļu smagu darbu un pirms pensijas vēl cīnījās par savu lauku saimniecību,kuru galu galā nācās likvidēt.
  Tiem kas saka ka nav jau tik traki,tad lūdzu ir iespēja pastrādāt par minimālo algu,nomaksāt rēķinus,pabarot,apģērbt bērnus,nedo Dievs ja vēl kāds saslimst ģimenē...
  Mūsu kungi ir tālu no realitātes un īstas izprantes kāda patiesībā ir situācija Latvijā.Viņi nemaz nevēlas to saprast!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl