Tiesībsarga amatam politiķi sliecas atbalstīt Juri Jansonu

Komentāri

Tiesībsarga amatam politiķi sliecas atbalstīt Juri Jansonu, bet cilvēktiesību aktīvisti viņu kritizē par populismu un nespēju pieķerties politiski jutīgiem tematiem.

Patlaban Saeimā ir sākusies cīņa par ietekmīgo un neatkarīgo tiesībsarga amatu. Debates Saeimas atbildīgajā komisijā liecina, ka arī nākamos piecus gadus cilvēktiesību aizsardzību Latvijā, visticamāk, uzraudzīs Juris Jansons. Daļa ekspertu viņu gan kritizē par populismu, nepietiekami aizstāvot sabiedrības vairākuma nesaprastu grupu kā bēgļi vai seksuālas minoritātes tiesības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Kādi uzdevumi Latvijā ir tiesībsargam?

Tiesībsarga uzdevums ir uzraudzīt un novērst situācijas, kad valsts vara neizturas tiesiski pret dažādam sabiedrības grupām, sākot ar bāreņiem un beidzot ar cietumniekiem vai patvērumu lūdzošiem bēgļiem.

Pēdējos piecus gadus Latvijā tas jādara Jurim Jansonam, kuru ombuda amatam atkārtoti virza Zaļo un zemnieku savienība un nacionālā apvienība.

Jansons akcentē, ka viņa prioritāte paliks bērni un arī pacientu tiesības uz veselības aprūpi, kur esošā kvotu sistēma ir antikonstitucionāla. Cilvēktiesību problēmu esot bez gala, tāpēc Jansons tagadējo situāciju Latvijā salīdzina ar kara laika pastāstu.

Kādas ir Jansona izredzes?

Kā vēsta TV3 Ziņas, – Jansona izredzes saglabāt amatu ir augstas, jo viņu atbalsta nacionāli konservatīvi noskaņotie deputāti, kas šajā Saeimā ir vairākumā.

Pirms pieciem gadiem viņa kandidatūru izvirzīja Saskaņa, kas cerēja uz Jansonu kā mazākumtautību cilvēku advokātu.

Ar šīm organizācijām Jansons patlaban gan pamatīgi saplēsies, pret ko iebildumu nav Nacionālai apvienībai.

Skaties video un uzzini vairāk!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl