Tiesas priekšsēdētāja sola Rimšēviča un Martinsona lietu sākt laikā, bet paredz daudz grūtību

2 komentāri
Tiesas priekšsēdētāja sola Rimšēviča un Martinsona lietu sākt laikā, bet paredz daudz grūtību
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja Inese Siliņēviča šodien ieradās Saeimas Juridiskajā komisijā, lai skaidrotu iemeslus, kādēļ darbu atstājusi tiesnese Inese Biteniece, kurai bija paredzēts skatīt krimināllietu pret Latvijas Bankas vadītāju Ilmāru Rimšēviču.

Siliņēviča informēja, ka “tiesa sāksies 4. novembrī, bet būs ļoti lielas grūtības noteikt tālākos datumus!” Tiesas priekšsēdētāja arī akcentēja: “Ja advokātu taktika ir vilcināt, to viņi darīs! Tiesai nav intereses vilcināt lietu. Mēs pat neuzdrošināsimies slimot! Advokāti ir vieni no slimīgākajiem tiesu procesa dalībniekiem.”

Sēdē arī izskanēja aicinājums cienīt tiesneses Bitenieces lēmumu un privātumu, jo mediji sākuši zvanīt pat tiesneses ģimenes locekļiem.

Kā ziņots, Biteniece, kurai sākotnēji bija iedalīta krimināllieta, kurā par korupciju apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, amatu atstājusi personīgu apsvērumu dēļ, un viņas lēmums nav saistīts ar nevienu no lietvedībā esošajām vai bijušajām lietām, tā ar Tiesu administrācijas starpniecību izplatītajā paziņojumā presei norādījusi pati tiesnese.

Attiecīgi Biteniece lūdz cienīt viņas privātumu un nemēģināt sazināties ar viņas ģimenes locekļiem, lai iegūtu kādu papildu informāciju.

Jau vēstīts, ka Rimšēviča un Martinsona lietu izskatīs tiesnese Gundega Lapiņa vienpersoniski, taču nepieciešamības gadījumā būs arī rezerves tiesnese Baiba Jakobsone.

2 komentāri