Tiesās “Latvijas Krājbankas” bijušo vadību – Priedīti un Antonovu

0 Komentāru
Tiesās “Latvijas Krājbankas” bijušo vadību – Priedīti un Antonovu
"Latvijas krājbankas" ēka ar logo Brivības ielā. (Foto: LETA)

Tiesa turpinās skatīt lietu par “Latvijas Krājbanku”, kurā apsūdzēts bankas bijušais prezidents Ivars Priedītis un bankas līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs.

2011. gada nogalē ”Krājbankā” tika konstatēts ap 100 miljonu latu jeb 142 miljonu eiro iztrūkums, un drīz vien Rīgas apgabaltiesa ”Krājbanku” pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēma apturēt visu Krājbankas finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Izmeklēšana par V. Antonovu notiek arī Lietuvas tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar ”Snoras” bankas bankrotu. I. Priedītis un V. Antonovs tiek turēti aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā.

Izmeklētāji uzskata, ka I. Priedītis nav sniedzis precīzu informāciju vai pat slēpis no banku uzraugiem patieso informāciju par bankas darījumiem un to sekām. Savukārt, V. Antonovam inkriminētas nelikumīgas finanšu darbības ar ”Krājbankas” noguldītāju finansēm.

Tā kā noziedzīgie nodarījumi kvalificējami kā sevišķi smagi, tad policija arestējusi aizdomās turamo personu mantu. Piemēram, arests uzlikts I. Priedīša nekustamajam īpašumam, automašīnai, kapitāla daļām kādā uzņēmumā, kā arī vairākiem kontiem dažādās bankās, tostarp ārvalstīs.

0 Komentāru