3 komentāri
Tiesai nodod krimināllietu pret Beļģijas policistu par Latvijas valsts karoga zaimošanu
Foto: LETA

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai krimināllietu pret diviem Beļģijas pilsoņiem, tostarp policistu, par Latvijas valsts karoga zaimošanu, informē Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai 2017. gada 26. marta rītā divi Beļģijas Karalistes pilsoņi, no kuriem viens noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī bija policijas darbinieks, abi, būdami alkohola ietekmē, atradās pie kādas ēkas Kalēju ielā, Rīgā, un viens no viņiem satvēra karoga turētājā esošo Latvijas valsts karogu, norāva to un salauza karoga kātu.

Norauto Latvijas valsts karogu apsūdzētais nometa uz ielas braucamās daļas un kopā ar otru apsūdzēto aizgāja prom.

Tomēr, lai turpinātu savas prettiesiskās darbības, kas vērstas uz Latvijas valsts simbola zaimošanu, apsūdzētie atgriezās pie minētās Kalēja ielas ēkas.

Zaimojot Latvijas valsts simbolu, viens no apsūdzētajiem pacēla karogu aiz salauztā kāta un, vicinot to, skrēja pa ielu un pozēja otram apsūdzētajam, kurš viņa darbības fotografēja.

Rīkojoties saskaņotām un kopīgām darbībām, lai norautu Latvijas valsts karoga audumu no kāta, vīrieši satvēra un rāva Latvijas valsts karogu katrs uz savu pusi. Vienlaikus kāpa tam virsū ar kājām, piespiežot karoga audumu pie zemes, pēc kā Latvijas valsts karogs vēlreiz tika nomests zemē.

Tādējādi apsūdzētās personas, rīkojoties personu grupā, izdarīja Latvijas valsts karoga noraušanu un zaimošanu.

Krimināllieta saīsinātā procesa kārtībā nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

TOP komentāri

 • latviete
  0 0 0

  latviete

  nevis nokaunināt bet sodīt man pat prātā neienāktu svešā valstī darīt tādas lietas
 • Vienu policistu?!?
  0 0 0

  Vienu policistu?!?

  Te ir vesela 4. maija kliķe, kas nozagusi latviešu nacionālo simbolu, to apgānījusi un piesmējusi...
 • tito

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl