Tiesa noraida vienu no Rimšēviča advokātiem

0 Komentāru
Tiesa noraida vienu no Rimšēviča advokātiem
ILZE VĒBERE, TV3 ZIŅAS

Prokurore Viorika Jirgena šodien notiekošajā tiesas sēdē, kur par korupciju uz apsūdzēto sola sēdies Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, ir pieteikusi noraidījumu vienam no Rimšēviča advokātiem – Normundam Duļevskim, saskatot viņa darbībās interešu konfliktu.

Tiesa izskatīja šo lūgumu un advokātu noraidīja.

Jirgena tiesai skaidroja, ka Duļevskis pirmstiesas procesā pārstāvējis liecinieka Jura Apeiņa intereses, kurš liecinājis par darījumu, kurā, iespējams, legalizēti 250 000 eiro, iegādājoties nekustamo īpašumu Jūrmalā. Attiecīgi prokurore tiesai akcentēja, ka Apeinis tiks aicināts uz kādu no nākamajām tiesas sēdēm kā apsūdzības liecinieks, kur viņam būs jāliecina, tādēļ viņai pastāv bažas, ka tiek pieļauts interešu konflikts.

Savukārt Duļevskis tiesai uzsvēra, ka Apeini ir pārstāvējis tikai pirmstiesas procesā. Tāpat viņš tiesai vairākkārt atzīmēja, ka ar Rimšēviču viņam noslēgta vienošanās, kas paredz, ka viņš nerealizēs Latvijas Bankas prezidenta aizstāvību konkrētajā epizodē. Tādējādi, advokātā ieskatā, netiek pārkāptas Kriminālprocesa likuma normas, kas regulē interešu konfliktu.

Arī pārējie lietā iesaistītie advokāti pauda līdzīgu viedokli, tiesai akcentējot, ka Apeinis tiks aicināts arī kā liecinieks no apsūdzības puses, kā arī to, ka Duļevskis nepārstāvēs Rimšēviča intereses epizodē, kurā iesaistīts Apeinis.

Pēc visu pušu uzklausīšanas tiesa pasludināja stundu garu pārtraukumu, un tad paziņoja lēmumu, ka advokāts ir noraidīts.

0 Komentāru