Komentāri

Beigta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā pret Latvijas Ukraiņu kongresa vadītāju Nikolaju Pavļuku. Viņš tika aizturēts pret Krievijas agresiju rīkotās protesta akcijas laikā saistībā ar nacistiskās Vācijas un bijušās PSRS simbolikas izmantošanu. Tiesa šajā nodarījumā pārkāpumu nav saskatījusi. Tikmēr joprojām tiek vērtēta TV3 operatora aizturēšanas likumība. Pret policistiem, kas to veica, visticamāk tiks sākta disciplinārlieta.

Incidents, kad policijas izolatorā nonāca Ukraiņu kongresa vadītāju Nikolaju Pavļuku un TV3 ziņu operators Sergejs Medvēdevs norisinājās pirms mēneša – 26. janvāri pret Krievijas agresiju rīkota piketa laikā pie Krievijas vēstniecības.

Viņi abi tika aizturēti par nepakļaušanos policijas prasībām. Administratīvo lietvedību pret Pavļuku policija rosināja sākt, jo viņš pasākuma laikā rokās turēja plakātu, kur vārdā Rossija burts R bija aizstāts ar publiskos pasākumos aizliegto simbolu – Sirpi un Āmuru, un nepakļāvās policijas prasībām to aizvākt. Pagājušonedēļ šo lietu skatīja tiesa, kas šodien paziņoja savu nolēmumu – Pavļuka rīcībā pārkāpumu nav bijis.

Ukraiņu kongresa vadītāja Nikolaja Pavļuka pārstāve, juriste Ieva Brante, kas pati ir aktīva protesta akciju dalībniece, vēlas panākt policijas amatpersonu atvainošanos.

Tikmēr lietā pret TV3 operatoru Sergeju Medvēdevu, kurš piketā tika aizturēts par piegružošanu nepakļaušanos policijas prasībām izmeklēšana turpinās. Tajā gan nav iesaistīta tiesa – lietas apstākļus vērtē policija. Plānots, ka šonedēļ tiks pabeigta pārbaude pret policistiem, kas veica visticamāk nepamatotu aizturēšanu un tiks lemts par disciplinārlietas ierosināšanu. Par to lēmums tiks pieņemts 3 nedēļu laikā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl