Tiesā Dobeles novada deputātu Eihmani saistībā ar pusaudža nāvi Auru pagastā

1 komentārs
Tiesā Dobeles novada deputātu Eihmani saistībā ar pusaudža nāvi Auru pagastā
EKRĀNUZŅĒMUMS

Gadu un sešus mēnešus “Degpunktā” seko līdzi notikumiem Auru pagastā, kur, strādājot vasaras darbu, gāja bojā pusaudzis. Līdz tiesai krimināllieta nonāca salīdzinoši vēlu, un tikai šodien sāka pratināt lieciniekus.

Pagājis pusotrs gads, kopš saimniecībā ”Auru grauds” strādājošais septiņpadsmit gadus vecais skolnieks mira slimnīcas palātā no darbā gūtajiem ievainojumiem. Šausminošā negadījuma izmeklēšanā iesaistījās gan Valsts darba inspekcija, gan policija, taču pierādījumu vākšanas process izrādījās lēns. Auru pagasta iedzīvotāji, neizprotot vilcināšanos, kļuvuši dusmīgi.

“Pirmkārt, ir jāsāk šķetināt tā darbavieta, darba drošība ir zem katras kritikas. Jo, ja paņem nepilngadīgu jaunieti, kurš iet darbā bojā, nav kādam jāsaņem sods?” saka kāda Auru ciema iedzīvotāja, kura vēlas palikt anonīma.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Majevska 2019. gada augustā atklāja, ka abi apsūdzētie darba devēji savu vainu noliedz un nevēlas izciest likumā noteikto sodu. Uzņēmuma īpašnieks zēnam neizsniedza darbam paredzētu apģērbu, kā arī neizskaidroja pareizu apiešanos ar agroķīmijas vielām, kas izraisīja pusaudža nāvi.

“Lielākais jautājums, kā varēja tā bez darba drošības apģērba, bez maskas. Ja jau tā ir inde, jābūt cimdiem, apģērbam aizsargājošam,” uzskata iedzīvotāja.

Ceturtdien Zemgales rajona tiesa sāka skatīt kriminālprocesu, kurā apsūdzēts deputāts Viktors Eihmanis un viņa dēls Ervīns. Tiesas sēde notika aiz slēgtām durvīm, un gaitenī sēdošie liecinieki baidījās procesu komentēt.

Noskaņa pie tiesas sēdes kabineta bija drūma. Saskaņā ar krimināllikumu kooperatīva “Auru grauds” direktoram Viktoram Eihmanim draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods. Arī viņa dēls, Ervīns, būdams uzņēmējsabiedrības vadītājs, bija atbildīgs par darbinieku drošību, un tiesā tiks lemts arī viņam piemērojamais sods. Par procesa turpmāko virzību ziņosim arī jums.

1 komentārs