Komentāri

”Esi gudrāks! Tev nazi zem ribām iedurs,” – šādas un līdzīgas anonīmas draudu īsziņas kāda tranzītuzņēmēja ģimene saņēmusi aptuveni pusgadu, līdz likumsargiem draudētāju izdevies aizturēt. Viņas personība gan bijis liels pārsteigums – tā izrādījusies kāda zintniece no Barkavas pagasta. Viņai šodien nācās stāties tiesas priekšā. Cietušā pārstāvji gan uzskata, ka burve darbojusies viņa konkurentu labā un šī ir tikai neliela epizode nopietnā daudzmiljonu strīdā par naftas tranzītuzņēmumu īpašumtiesībām.

Uzņēmēja Sergeja Kolmakova dzīvē nemiera periods sācies pavisam negaidīti, kopā ar ģimeni atpūšoties Francijas pludmalē.

”Bijām Francijā, kad saņēmu pirmo īsziņu no nepazīstama numura. Latviski nesaprotu, tādēļ uzreiz nepievērsu tai daudz uzmanības. Man tobrīd bija saimniecisks strīds tiesā, tādēļ, kad saņēmu nākamo īsziņu, lūdzu savam apsardzes vadītājam, lai viņš man to pārtulko,” norāda uzņēmējs.

Šo pašu īsziņu šodien tiesā nolasīja arī prokurore.

”Es zinu, ka Jūs atpūšaties kaut kur pie jūras. Jums ir jābrauc no turienes un jānoslēpj jūsu sieva ar bērnu. Katrs advokāts vēlas jūsu asinis un ir laiks par visu samaksāt.”

Ar to arī ģimenes miers izbeidzies. Draudu īsziņas saņēmis ne tikai pats Kolmakovs, bet arī viņa meita, tādēļ bērniem nācies piesaistīt šoferi, kurš viņus visu laiku uzmanījis.

Sieva pat gribējusi braukt dzīvot uz ārzemēm, bet pats Kolmakovs bez miesassarga vispār vairs neizgājis no mājas. Tā tas turpinājies pusgadu, līdz policija beidzot uzgājusi draudētāju. Tā izrādījusies Madonas novada Barkavas pagastā dzīvojošā dziedniece Valentīna Jeduša. Apsūdzētā gan vainu noliedz – viņa nevienam neesot draudējusi un šos cilvēkus pat nepazīstot.

Cietušā pārstāvis Artūrs Zvejsalnieks uzskata, ka Valentīna Jeduša nav darbojusies uz savu roku. Viņaprāt, tā ir tikai atsevišķa epizode lielākā strīdā starp Kolmakovu un citu uzņēmēju par īpašumtiesībām uz diviem vairākus miljonus eiro vērtiem naftas tranzītuzņēmumiem. Par to jau vairākus gadus tiesā turpinās civilstrīds, bet Zvejsalnieks uzstāj, ka tas ir reiderisma gadījums – Kolmakova pretinieki uzņēmumu viņam gribot atņemt ar viltotu dokumentu palīdzību.

Viņš norāda, ka civilstrīdā bijusi iesaistīta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja nesen aizturētā tiesnese Iveta Bērziņa un par kukuļošanu tiesājamā bijusī prokurore Irina Bogdanova. Tomēr lietā par draudu īsziņu sūtīšanu vienīgā apsūdzētā ir Valentīna Jeduša. Lietas noslēgums gan vēl ir tālu un advokāts sola iesniegt papildus pierādījumus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl