Tiesā ”burvi”, kura sūtījusi draudu īsziņas uzņēmējam

0 Komentāru
Tiesā ”burvi”, kura sūtījusi draudu īsziņas uzņēmējam
FOTO: LETA

”Esi gudrāks! Tev nazi zem ribām iedurs,” – šādas un līdzīgas anonīmas draudu īsziņas kāda tranzītuzņēmēja ģimene saņēmusi aptuveni pusgadu, līdz likumsargiem draudētāju izdevies aizturēt. Viņas personība gan bijis liels pārsteigums – tā izrādījusies kāda zintniece no Barkavas pagasta. Viņai šodien nācās stāties tiesas priekšā. Cietušā pārstāvji gan uzskata, ka burve darbojusies viņa konkurentu labā un šī ir tikai neliela epizode nopietnā daudzmiljonu strīdā par naftas tranzītuzņēmumu īpašumtiesībām.

Uzņēmēja Sergeja Kolmakova dzīvē nemiera periods sācies pavisam negaidīti, kopā ar ģimeni atpūšoties Francijas pludmalē.

”Bijām Francijā, kad saņēmu pirmo īsziņu no nepazīstama numura. Latviski nesaprotu, tādēļ uzreiz nepievērsu tai daudz uzmanības. Man tobrīd bija saimniecisks strīds tiesā, tādēļ, kad saņēmu nākamo īsziņu, lūdzu savam apsardzes vadītājam, lai viņš man to pārtulko,” norāda uzņēmējs.

Šo pašu īsziņu šodien tiesā nolasīja arī prokurore.

”Es zinu, ka Jūs atpūšaties kaut kur pie jūras. Jums ir jābrauc no turienes un jānoslēpj jūsu sieva ar bērnu. Katrs advokāts vēlas jūsu asinis un ir laiks par visu samaksāt.”

Ar to arī ģimenes miers izbeidzies. Draudu īsziņas saņēmis ne tikai pats Kolmakovs, bet arī viņa meita, tādēļ bērniem nācies piesaistīt šoferi, kurš viņus visu laiku uzmanījis.

Sieva pat gribējusi braukt dzīvot uz ārzemēm, bet pats Kolmakovs bez miesassarga vispār vairs neizgājis no mājas. Tā tas turpinājies pusgadu, līdz policija beidzot uzgājusi draudētāju. Tā izrādījusies Madonas novada Barkavas pagastā dzīvojošā dziedniece Valentīna Jeduša. Apsūdzētā gan vainu noliedz – viņa nevienam neesot draudējusi un šos cilvēkus pat nepazīstot.

Cietušā pārstāvis Artūrs Zvejsalnieks uzskata, ka Valentīna Jeduša nav darbojusies uz savu roku. Viņaprāt, tā ir tikai atsevišķa epizode lielākā strīdā starp Kolmakovu un citu uzņēmēju par īpašumtiesībām uz diviem vairākus miljonus eiro vērtiem naftas tranzītuzņēmumiem. Par to jau vairākus gadus tiesā turpinās civilstrīds, bet Zvejsalnieks uzstāj, ka tas ir reiderisma gadījums – Kolmakova pretinieki uzņēmumu viņam gribot atņemt ar viltotu dokumentu palīdzību.

Viņš norāda, ka civilstrīdā bijusi iesaistīta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja nesen aizturētā tiesnese Iveta Bērziņa un par kukuļošanu tiesājamā bijusī prokurore Irina Bogdanova. Tomēr lietā par draudu īsziņu sūtīšanu vienīgā apsūdzētā ir Valentīna Jeduša. Lietas noslēgums gan vēl ir tālu un advokāts sola iesniegt papildus pierādījumus.
0 Komentāru