Tiesā Austrumu slimnīcas mediķus, kuri izspieda no pacientiem naudu

1 komentārs
Tiesā Austrumu slimnīcas mediķus, kuri izspieda no pacientiem naudu
Foto: LETA

Septiņi Austrumu slimnīcas mediķi stājušies tiesas priekšā par rūpīgi izstrādātu shēmu: viņi piedāvāja pacientiem par samaksu apiet milzīgās rindas uz magnētiskās rezonanses izmeklējumiem.

Nelikumīgo piedāvājumu izmantojuši vairāk nekā 120 pacientu, starp tiem – vēža slimnieki, kuri savus makus atvēra bailēs par dzīvību. Lieta ir vairākus gadus veca, un daļa apsūdzēto mediķu turpina strādāt līdzšinējā darbavietā.

Prokuratūras informācija liecina, ka pirms 5 gadiem mediķu grupa izspieda naudu no vairāk nekā 120 pacientiem, tostarp vēža slimniekiem. Šodien tiesas sēde notika aiz slēgtām durvīm, filmēt – aizliegts.

Pirms sēdes uz apsūdzēto iekārtojās seši no septiņiem apsūdzētajiem – vairums ir radiologi. Neieradās vien rezonanses aparātu operators Valdis Girgensons. Viņš nezināmu iemeslu dēļ nebija arī iepriekšējā sēdē, tādēļ šodien tiesnese lēma, ka uz sēdi nākamnedēļ Girgensons jāatved ar policijas eskortu. Par Girgensona neierašanās iemesliem nav skaidrs arī viņa advokātam.

Andris Norenbergs
advokāts

Mēs dzīvojam brīvā valstī, viņš nekur nav pazudis. Nav piemērots drošības līdzeklis, nav pamata uzskatīt, ka izvairās.

TV3 Ziņas: Tiesa par skarbu lēma, ka vajag ar policiju vest?

Tas lāgā neatbilst Kriminālprocesa likumam.

TV3 Ziņas: Jums ir izdevies sazināties ar klientu?

Pagaidām nav.

Uz apsūdzētā piespiedu atvešanu uzstāja prokurore.

Dace Kunce
prokurore

Pagaidām man nav pierādījumu, ka tas ir apzināti. Parasti situācija tāda – divreiz neinformē, ir paziņots likumā noteiktā kārtībā.

TV3 Ziņas: Kāda loma šim cilvēkam lietā?

Pagaidām neiedziļināšos. Apsūdzētais.

Daļa apsūdzēto aizvien strādā Austrumu slimnīcā, un medicīnas iestāde darba attiecības nav pārtraukusi, jo nav notiesājoša sprieduma. Viņu vidū – Māra Epermane, kura ir slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja. Pēc advokāta teiktā, viņa neko par kolēģu darbībām neesot zinājusi.

“Ir 50 šādi tehniskie līdzekļi, kur var veikt novērojumus, ko var darbinieks negodprātīgi paņemt. Manai klientei maz sakara ar apsūdzību. Ja šādā veidā celtu apsūdzības, tad, piemēram, Zolitūdes lietā būtu par 30 personām vairāk, ka viņi kaut ko nav redzējuši, izdarījuši,” uzskata advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Par cietušajiem lietā atzīta Veselības ministrija un Austrumu slimnīca, kurai mediķu pašdarbība radījusi 120 000 eiro zaudējumus.

Apsūdzības ieskatā, nelikumības notikušas 2013.-2015. gadā. Izmantojot savas pilnvaras, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās mediķi sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem. Magnētiskās rezonanses izmeklējumi tika veikti ārpus oficiālā darba laika. Tiesa turpināsies nākamnedēļ.
1 komentārs