1 komentārs
Tiesa atceļ lēmumu par Strīķes pazemināšanu amatā
FOTO: LETA

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien apmierināja bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vietnieces Jutas Strīķes prasību par pazemināšanu amatā, atceļot šo lēmumu. Tomēr spriedums šajā daļā nestājas spēkā nekavējoties.

Jau ziņots, ka tagad Strīķe ir pārcelta KNAB Juridiskās nodaļas galvenā speciālista (jurista) amatā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Streļčenoks 11.jūlijā parakstīja rīkojumu par toreizējās savas vietnieces Strīķes disciplinārsodīšanu un nolēma viņu pazemināt amatā uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, sākot ar 21.jūliju. No šī datuma Strīķe tika iecelta par biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galveno speciālisti iesniegumu pieņemšanas jautājumos.

Strīķes prombūtnē KNAB tika veikta reorganizācija un izveidota Juridiskā nodaļa. Kad Strīķe atgriezusies darbā, viņai tika izsniegts jauns amata apraksts un rīkojums par viņas pārcelšanu Juridiskās nodaļas galvenā speciālista amatā.

Jau ziņots, ka pērn 20.decembrī KNAB priekšnieks, pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem nolēma Strīķi kā neatbilstošu ieņemamam amatam atbrīvot no darba.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti. 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla.

Tāpat pret Strīķi ir ierosināta vēl viena disciplinārlieta.

Streļčenoks 19.novembrī parakstījis rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu par KNAB Juridiskās nodaļas galvenās speciālistes (juristes) Strīķes rīcību no šī gada 24.oktobra līdz 30.oktobrim, nepildot biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galvenās speciālistes iesniegumu pieņemšanas jautājumos un no 31.oktobra biroja Juridiskās nodaļas galvenās speciālistes (juristes) amata pienākumus.

Saskaņā ar KNAB priekšnieka rīkojumu nolemts izveidot disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju, kurā biroja Iekšējās drošības nodaļas vadītājs būs priekšsēdētājs. Tāpat komisijā darbosies Iekšējās drošības nodaļas galvenā speciāliste, Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste, Ministru prezidenta biroja pārstāvis un Valsts kancelejas pārstāvis.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas slēdziens jāsagatavo līdz 19.decembrim.

Strīķe tiesā ir pārsūdzējusi KNAB priekšnieka lēmumus par trīs piemērotiem disciplinārsodiem – diviem rājieniem un pazemināšanu amatā. Tāpat Strīķe pārsūdzēja KNAB priekšnieka lēmumu par viņas atbrīvošanu no vietnieces amata sakarā ar viņas novērtēšanu, par kuru šodien pieņemts nolēmums.

Vienā no disciplinārsodiem pirmās instances tiesas lēmums jau pieņemts, un tas ir Strīķei labvēlīgs. Tāpat pirmās instances tiesa nolēma viņu atjaunot amatā. Tiesvedība par abiem gadījumiem turpinās pārējās tiesu instancēs.

TOP komentāri

  • Janis
    0 0 0

    Janis

    Es saskatu,ka Strikei ir speciga aizmugure,visi priekshnieki,ir bijushi vainigi,vina vieniga pareiza,vina vienkarshi trauce KNAB-a priekshniekam operativi stradat.Es pad.varas esoshiem tiesneshiem,un advokatiem neticu-vienkarshi attiecigai komisijai ir jaizverte tesneshu pienemtie lemumi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl