Komentāri
Tiesa apcietina vienu no Ādažu bāzē aizturētajiem nacionālboļševikiem
FOTO: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien piemēroja apcietinājumu Krievijas pilsonim Andrejam Popko, kurš trešdien tika aizturēts Ādažu bāzē.

Par otra aizturētā Aleksandra Kurkina apcietināšanu tiesa vēl lemj. Konvoja pavadīts, Popko uz žurnālistu jautājumiem neatbildēja, savukārt viņa aizstāvis advokāts Gatis Gaiļums lietas faktiskos apstākļus nekomentēja, jo notiek izmeklēšana, taču pilns tiesas lēmums būšot pieejams 24 stundu laikā.

Jau ziņots, ka saistībā ar notikušo incidentu Nacionālo bruņoto spēku Ādažu bāzē Drošības policija ir sākusi kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma nodaļu par noziegumiem pret valsti un aizturējusi divus Krievijas pilsoņus. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) vakar Latvijas Radio informēja, ka šīs personas nav iekļuvušas Latvijā pāri Latvijas-Krievijas robežai, bet gan caur Šengenas teritoriju.

Trešdien Ādažu militārajā bāzē nelikumīgi iekļuvuši divi Krievijas pilsoņi, kuri aizturēti un pie kuriem atrastas skrejlapas angļu valodā. Atbildību par notikušo uzņēmusies kādreizējās neofašistiskās Krievijas Nacionālboļševiku partijas (NBP) pēctece – partija Cita Krievija.

Personas aizturētas ierindas laukumā netālu no vietas, kur tās ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas bāzes žogam, lai nesankcionēti iekļūtu bāzes teritorijā. Pie viņiem atrastas skrejlapas angļu valodā.

Nacionālboļševiku izplatītajos fotoattēlos redzams, ka viņi žogu šķērsojuši, turot rokās lielu karogu Georga lentes krāsās. Bāzē šīs personas paspējušas uzkavēties neilgu laiku, tāpēc neesot paspējušas izplatīt skrejlapas savu nolūku īstenošanai.

Incidents noticis laikā, kad Ādažos sākušās starptautiskās mācības Saber Strike 2015.

Aizsardzības ministrs un jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis vakar aģentūrai LETA sacīja, ka minētais incidents varētu būt kāda informatīvā kara sastāvdaļa, mēģinot iesaistīt cilvēkus, kuri varētu apmelot Latviju un Latvijas Nacionālos bruņotos spēkus, kā arī NATO kopumā.

Tikmēr Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube trešdien notikušo Ādažu incidentu raksturoja kā mazu un aicina tam nepievērst pārlieku lielu uzmanību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl