Tiesa apcietina maksātnespējas administratoru Sprūdu un Durevski

2 komentāri

Latvijas zināmākais, un, iespējams, arī ietekmīgākais maksātnespējas administrators Māris Sprūds un likvidējamās “Trasta komercbankas” administrators Ilmārs Krūms tuvākās dienas pavadīs aiz restēm – tā šodien lēma tiesa. Sprūdu kopā ar Krūmu un vēl diviem cilvēkiem aizvakar aizturēja Ekonomikas policija. Ir aizdomas par nelikumībām bankas likvidācijas procesā – izspiešanu un naudas atmazgāšanu.

Pirmo šorīt Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa lēma maksātnespējas administratora Ilmāra Krūma palīga Naura Durevska likteni. Un aptuveni divās stundās pieņemtais lēmums bija – viņam jāpaliek aiz restēm. Durevskis tiesā tika nogādāts saslēgts rokudzelžos, iespaidīga policijas speciālo uzdevumu bataljona konvoja pavadībā. Seju viņš slēpa zem kapuces un uz žurnālistu jautājumiem neatbildēja.

Ne Ilmārs Krūms, ne Māris Sprūds no kamerām neslēpās un skaļi aizstāvēja savu nevainību. Pazīstamais maksātnespējas administrators Sprūds notiekošo nosauca par šovu un paziņoja, ka trešdien kratīšanās neesot uzieti nekādi inkriminējoši dokumenti: “(TV3: Vai atzīstat vainu?) Es vispār personas, kas ir pieminētas tur, neesmu redzējis. Un dokumentus ar nekādus neizņēma.”

Foto: uz tiesas zāli tiek nogādāts Sprūds

Tiesa gan piekrita arī viņa apcietināšanai. Sprūda advokāts Jānis Rozenbergs solīja šo lēmumu pārsūdzēt apgabaltiesā. Advokāts žurnālistiem arī atklāja, ka viņa klienta aizturēšana saistīta ar likvidējamo Trasta komercbanku, un viņam tiek pārmesta naudas atmazgāšana un izspiešana. Viņš arī pievienojās sava klienta apgalvojumam, ka kratīšanās nekas būtisks neesot uziets.

“Varu apliecināt, biju pie šīm kratīšanām klāt, ka manā ieskatā nekādi dokumenti, kas attiektos uz kaut kādiem uzvārdiem vai nosaukumiem, kas man ir zināmi šī procesa sakarā, tādi patiešām netika izņemti,” saka Rozenbergs.

Viņš arī apstiprināja, ka Durevskis aizturēts viena kriminālprocesa ietvaros, bet Sprūds, Trasta Komercbankas likvidators Ilmārs Krūms un finansists Jorens Raitums – cita. Raitums iepriekš sabiedrības redzeslokā nonācis saistībā ar iespējamo partiju pretlikumīgo finansēšanu Jūrmalā, ko šobrīd izmeklē KNAB. Tomēr Rozenbergs noliedza, ka šajā lietā būtu runa par līdzīgiem pārkāpumiem.

Arī likvidējamās Trasta komercbankas administrators Krūms pauda līdzīgu attieksmi kā Sprūds: “(TV3:Kā jūs vērtējat savu aizturēšanu?” Pilnīgi nepamatoti. (TV3: Atzīstat savu vainu?) Protams, ka nē.”

Krūma advokāts Oskars Rode komentārus nesniedza. Jāpiebilst, ka ziņas par kriminālpārkāpumiem “Trasta Komercbankas” likvidācijas procesā izskan jau kopš gada sākuma. Tādēļ Finanšu un Kapitāla tirgus komisija jau kādu laiku cenšas panākt Krūma atcelšanu no amata. Noprotams, ka policijas pēdējos dienu aktivitātes saistītas ar citiem kriminālprocesiem, nevis tām izmeklēšanām, par kurām ziņas publiskajā telpā bija izskanējušas jau iepriekš. Policija plašāku informāciju par izmeklēšanu nesniedz.

TOP komentāri

  • Ekhh Verž
  • Voldemārs Stāvusis
    0 0 0

    Voldemārs Stāvusis

    Agrāk sacīja: "Un tā būs ar katru." Līdzšinējie ekskomunistu valdošie pabiras šo aksiomu , diemžēl, ir degradējuši.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl