Tiek uzņemta filma par varonīgo rīdzinieku Žani Lipki

0 Komentāru
Tiek uzņemta filma par varonīgo rīdzinieku Žani Lipki
Foto: Kristīne Žilde-Krēvica

Ir uzsākta Dāvja Sīmaņa jaunās filmas “Puika ar suni” uzņemšana. Filma stāsta par varonīgā rīdzinieka Žaņa Lipkes dzīvi un notikumiem, kas vācu okupācija laikā risinājās Rīgā un Lipkes mājā Ķīpsalā. Šodien TV3 Ziņas viesojās filmas uzņemšanas laukumā Jūrmalā.

Žanis Lipke ir viena no visspilgtākajām personībām, kas no nāves paglāba vairāk nekā pussimtu nāvei nolemtu ebreju. Viņš ir bijis aizrautīgs, bezbailīgs avantūrists, kurš bijis ārkārtīgi cilvēcīgs un līdzjūtīgs.

Filma “Puika ar suni” ir Sīmaņa otrā spēlfilma, tā iecerēta kā vērienīga, precīza vēstures rekonstrukcija. Plānots, ka filma Latvijā uz ekrāniem nonāks 2018. gada pavasarī. Filmas operators ir Sīmaņa ilggadējais domubiedrs Andrejs Rudzāts, filmas māksliniece – Kristīne Jurjāne, producenti – Antra Gaile un Gints Grūbe, filmas scenārija autori – Dāvis Sīmanis un Matīss Gricmanis.

Filmas stāsts veidots pēc Ineses Zanderes topošās grāmatas motīviem, Lipkes lomā būs aktieris Artūrs Skrastiņš, Johannas Lipkes – Ilze Blauberga, savukārt viņu dēla Ziga lomā – skolnieks Matīss Knipļuks.

Filmēšana turpināsies janvārī un februārī Jūrmalā, Rīgā, un Tukumā.

1. februārī no plkst. 6.00 līdz 18.00 tukumnieki aicināti nenovietot automašīnas vairāku ielu posmos, kur notiks filmas par Žani Lipki “Puika ar suni” uzņemšana. Filmēšanas laikā Lielajā ielā, pie 17. un 19. nama, periodiski uz laiku līdz piecām minūtēm tiks apturēta transporta un gājēju kustība, tāpat kā Dārza ielas posmā no Talsu līdz Harmonijas ielai. Līdzīgi ierobežojumi būs arī Talsu ielā 21 un Brīvības laukumā 3a.

Foto

Reportāža no filmas uzņemšanas laukuma TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 Komentāru