Tiek prognozēts, ka Daugavpilī koalīciju vadīs “Saskaņa”

2 komentāri

Partijai “Saskaņa” Daugavpilī jaunajā sasaukumā visticamāk būs garantēts mēra krēsls, taču vajadzēs koalīcijas partnerus, stāsta TV3 Ziņas.

Ņemot vērā salīdzinoši maz vēlēt atnākušos, Daugavpils pilsētā – 31% balstiesīgo – biļetenu apkopošana padevās raiti. Jau nakts pirmajās stundās bija skaidrs, ka domē palicis, taču ar ievērojami mazāku pārstāvniecību, būs “Latgales partijas” un ”LA” apvienotais saraksts, ar savulaik domi vadījušo Jāni Lāčplēsi.

Daugavpilī šī bija bijušo un esošā mēru cīņa. Ārpus svītras palicis odiozais Rihards Eigims. Taču noturēties izdevies Igoram Prelatovam. Viņš domi vada šobrīd, taču visticamāk vietu nāksies atstāt.

”Man ir pieredze visdažādākajos apstākļos strādāt, esmu strādājis ar daudziem. Man vienalga, esmu saimniecisks cilvēks,” saka pašreizējais Daugavpils domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs.

Uzvarētāja ir “Saskaņa” un matemātiski šķiet, ka uz “Latgales partijas” rēķina.

Septiņas no 15 vietām ”Saskaņai” ir labs rezultāts, taču ir iespējami divi rezultāti. Var palikt opozīcijā. Koalīcijai pietiek ar vienu partneri.

”Protams, var notikt jebkas. Bet iepriekšējie gadi parādīja, ka “Saskaņas”  komandas atstāšana novārtā nedod nekādu labumu,” pārliecināts ir “Saskaņas” saraksta līderis Andrejs Elksniņš.

Elksniņš ir pateicīgs par šādu rezultātu, taču kā no vietējiem iedzīvotājiem, tā vēlēšanu vērotājiem, ir pārliecība, ka tika gaidīts absolūtais vairākums. Vajadzēja vēl vienu vietu.

Visticamāk domes koalīciju varētu veidot Elksniņš kopā ar pašreizējo mēru Prelatovu.
2 komentāri