Plāno uzlabot Krimināllikuma regulējumu sodiem par viltotiem vakcinācijas sertifikātiem

0 Komentāru
Plāno uzlabot Krimināllikuma regulējumu sodiem par viltotiem vakcinācijas sertifikātiem
EDIJS PĀLENS, LETA

Paredzēts piedāvāt uzlabot Krimināllikuma regulējumu sodiem saistībā ar viltotiem vakcinācijas sertifikātiem, pastāstīja Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV).

Otrdien apakškomisijā tika spriest par sadarbspējīga vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikāta iegūšanu ar viltu.

Lasi vēl – Līdz šim Latvijā anulēts 21 viltots Covid-19 sertifikāts

Kā uzsvēra politiķis, Krimināllikumā jau ir vairāki panti, kurus šādās situācijās var piemērot, piemēram, par dokumentu viltošanu vai nepatiesas informācijas ievadi datu sistēmā.

Judins norādīja, ka grozījumus paredzēts piedāvāt normā par kāda labumu piedāvāšanu vai nodošanu valsts vai pašvaldības iestādes darbiniekam, kurš nav valsts amatpersona, vai valsts institūcijas pilnvarotai tādai pašai personai, lai tā izdarītu kādu nelikumīgu darbību, izmantojot savas pilnvaras. Šajā normā vajadzētu paredzēt sodu ar brīvības atņemšanu, norādīja politiķis.

Attiecībā uz viltota vakcinācijas sertifikāta iegūšanu, ja tas netiek izmantots, Judins norādīja, ka vēl būs jāvērtē, vai par to paredzēt administratīvo vai kriminālatbildību. Par šāda nelikumīgi iegūta dokumenta izmantošanu jau tagad ir paredzēta kriminālatbildība, norādīja politiķis.

Deputāts arī skaidroja, ka ļoti svarīgi ir veikt grozījumus, lai policijai būtu nepieciešamā piekļuve Nacionālā veselības dienesta (NVD) vakcinēto cilvēku datu bāzei.

Komisijas sēdē deputāts Juris Rancāns (JKP) uzsvēra, ka valstij ir jāparāda, ka tā netolerēs vakcinācijas sertifikātu viltošanu, un nepieciešamības gadījumā ir jāveic likuma precizējumi.

Savukārt deputātes Jūlija Stepaņenko (LPV) un Ļubova Švecova (LPV) pauda, ka pašlaik spēkā esošais regulējums par vakcīnu sertifikātiem esot neētisks un pārkāpjot cilvēktiesības.
0 Komentāru